ابراز ارادت رهبر مسیحی در حرم حضرت عباس

ابراز ارادت رهبر مسیحی در حرم حضرت عباس

۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۶ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - خادم حرم امام حسین (ع) گفت: یک خبرنگار آمد و از این رهبر مسیحی پرسید که شما مسیحی هستید و ما مسلمان. این حضرت، بزرگ ماست. رهبر باپتیست‌ها یک نگاهی کرد و گفت: تصور می‌کنید که علی (علیه السلام)، امام حسین (علیه السلام) و حضرت ابوالفضل تنها از آن شماست؟

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از همشهری - به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم و سوگواری اباعبدالله حسین(ع)، شبکه جهانی جام جم برنامه ای گفت وگو محور ترتیب داده و با تاکید بر شعار حُب الحسین یَجمعُنا، به سراغ شخصیت ها و سوژه هایی رفته است که توفیق تشرف به دین مبین اسلام را داشته اند.

مهمانان این برنامه ایرانیان یا غیر ایرانی هایی هستند که با بافت جغرافیایی ایران فاصله دارند و از تجربه هایی سخن می گویند که به مدد برکت حضور معنوی امام حسین، در زیر پرچم آن حضرت قرار گرفتند.

در برنامه روز گذشته پرچم بارگاه امام حسین (ع) در استودیو جام جم برافراشته شد و برنامه به یاد حضرت متبرک شد. هادی انصاری، خادم حرم حضرت امیرالمومنین و حرم اباعبدالله هم مهمان این برنامه بود و با سخنانش واقعه عاشورا را به تصویر کشید.
هادی انصاری با بیان اینکه لحظه های عجیبی در تاریخ سپری شده، گفت: این کرامت حضرت اباعبدالله است که از روز تولد حضرت، کرامت به تمام انسان ها رو کرده و خوشا به حال آن هایی که دیر یا زود اباعبدالله را شناختند. آن هایی عاشق پیشه، یار و پیرو مکتب حضرت بودند.

خادم حرم حضرت امیرالمومنین گفت: شب تاسوعا همه در حال عزاداری هستند و خوشا به حال آن هایی که این شب را درک می کنند و عزاداری می کنند. همه ما پژواک و ندای حضرت اباعبدالله را الان می شنویم. این شنیدن با گوش نیست، شنیدن با سلول های پیکر ماست. ببینید امشب چه غوغایی در کربلاست و این چند روزه چه غوغایی در کربلا بوده است.

هادی انصاری در پاسخ به این سوال که امام حسین برای شما چه معنایی دارد، گفت: امام حسین همه چیز ماست. امام حسین هویت ماست. کربلا، امام حسین، اربعین و عاشورا فرهنگ ماست.

وی ادامه داد: این توفیق را داشتم که دوران کودکی و نوجوانی ام را در عراق سپری کنم. آن موقع ها که هفت ساله بودم، به یاد دارم که این عرب صحرانشین به آنجا می آمد و در بین راه با حضرت صحبت می کرد. گاهی که به صحن می رسید، خطاب به حضرت ابوالفضل می گفت: به تو می گویند ابوالفضل، به تو می گویند باب الحوائج، من از تو فرزند خواستم، فرزند ناقص نخواستم، این فرزند ناقص را بگیر و مال خودت. فرزند را همانجا می گذاشت و می رفت.

خادم حرم اباعبدالله گفت: خدام حرم بارها شاهد این صحنه بودند که این عرب هنوز به در دروازه صحن نمی رسید که صدای گریه کودک لال اش بلند می شد و همه افراد حاضر در صحن صلوات می فرستادند.

هادی انصاری از تجربه حضورش در کنار رهبر باپتیست های گرجستان گفت و افزود: باپتیست ها فرقه ای از مسیحیت هستند که مرکزیتشان در گرجستان است. این باپتیست با چهره ای ملکوتی به صحن مطهر حضرت ابوالفضل آمد و در پهنای صورتش از اشک سرازیر شد. یک خبرنگار آمد و از این رهبر مسیحی پرسید که شما مسیحی هستید و ما مسلمان. این حضرت، بزرگ ماست. رهبر باپتیست ها یک نگاهی کرد و گفت: تصور می کنید که علی (علیه السلام)، امام حسین (علیه السلام) و حضرت ابوالفضل تنها از آن شماست؟ به خدا و عیسی مسیح سوگند که اطلاعاتی ما از این بزرگان داریم، خیلی بیشتر از اطلاعاتی است که شما از ما و مسیح مان دارید.

گفتنی است ویژه برنامه «روز حسین» از شب اول محرم الحرام به مدت ۱۳ شب از ساعت ۲۲ و با تهیه کنندگی قاسم اورنگی از شبکه جهانی جام جم پخش می شود.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط