مدیر انتشارات انصاریان درگذشت

مدیر انتشارات انصاریان درگذشت

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - محمدتقی انصاریان از پیشکسوتان حوزه نشر و مدیر انتشارات انصاریان، بزرگترین مجموعه انتشاراتی کتب شیعه به زبان‌های خارجی، شب گذشته پس از عمری مجاهدت دینی و علمی دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار معبود شتافت.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از فارس - محمدتقی انصاریان از پیشکسوتان حوزه نشر و مدیر انتشارات انصاریان، بزرگترین مجموعه انتشاراتی کتب شیعه به زبان های خارجی، شب گذشته پس از عمری مجاهدت دینی و علمی دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار معبود شتافت.

مرحوم محمدتقی انصاریان در دهه ۸۰ به عنوان خادم برجسته قرآن کریم و ناشر برتر کشور معرفی و از ایشان تجلیل به عمل آمد.

او بیش از نیم قرن در عرصه نشر، ترجمه و گسترش کتاب های ارزشمند شیعه فعالیت داشته و بیش از ۱۲۰۰ عنوان کتاب به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، اردو، فرانسه، ترکی استانبولی، ترکی آذری، روسی، اسپانیولی، چینی، ژاپنی و آفریقایی چاپ و منتشر کرده است که بسیاری از آنان در کتابخانه های جهان اسلام مورد استفاده شیعیان قرار گرفته است.

این فعال فرهنگی طی چند سال گذشته، کتب ارزشمندی در خصوص زندگی علمای بزرگ شیعه جمع آوری و منتشر کرده بود.

این مرحوم، برادر حاج رضا انصاریان صاحب نوای ماندگار صلوات خاصه امام رضا(ع) و پسر عموی حجت الاسلام حسین انصاریان بود.

مراسم تشییع مرحوم محمدتقی انصاریان روز جمعه ۲۸ مرداد ساعت ۱۱ از مقابل مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار می شود. مراسم ترحیم وی همان شب (جمعه) بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد اعظم قم برپا می شود.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط