متخصصان از (طراحی معاصر) می گویند -  از رویکردها تا واژگان گنگ
سرویس فرهنگ و هنر - سلسله نشست‌های تخصصی هنر طراحی در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - سلسله نشست های سالانه طراحان معاصر با موضوعات تخصصی ۲۷ تا ۳۱ مرداد در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

اولین نشست از این برنامه، روز پنجشنبه ۲۷ مرداد با حضور سیروس آقاخانی هنرمند طراح برگزار می شود.

این جلسه با عنوان «تجربه معاصر بودن» از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در گالری استاد ممیز خانه هنرمندان ایران برگزار می شود و طی آن سیروس آقاخانی به بیان تجربیات شخصی خود از مواجهه با مسائل گوناگون و انعکاس آن در طراحی می گوید.

عنوان نشست دوم که روز جمعه ۲۸ مرداد برگزار می شود، «رویکردهای معاصر در طراحی» نام دارد که در آن علیرضا سمیع آذر نویسنده و پژوهشگر هنری به ارائه سخنرانی می پردازد.

این نشست از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ در سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می شود و در آن این پژوهشگر به بیان نکاتی درباره تغییرات و دگرگونی های زمانه و تاثیر آن بر نگاه هنرمندان می پردازد.

دو نشست دیگر نیز به صورت لایو در اینستاگرام خانه هنرمندان ایران برگزار می شود که اولین لایو با عنوان «واژگان گنگ در ادبیات تجسمی» روز یکشنبه ۳۰ مرداد از ساعت ۱۹ با اجرای حسن موریزی نژاد و با حضور کریم نصر هنرمند نقاش برگزار می شود.

آخرین نشست از این سلسله نشست ها نیز به موضوع طراحی اجتماعی اختصاص دارد که روز دوشنبه ۳۱ مرداد از ساعت ۱۸ از سر گرفته می شود.

در این نشست با عنوان «طراحی اجتماعی از ایده تا عمل» فواد نجم الدین پژوهشگر هنرهای تجسمی مدیریت بحث را بر عهده دارد و ساره ملکی نیز به ارائه نکاتی درباره همین موضوع می پردازد.

لازم با ذکر است حضور در این نشست ها برای عموم علاقه مندان آزاد و رایگان است.

متخصصان از (طراحی معاصر) می گویند -  از رویکردها تا واژگان گنگ

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط