درخواست خارجی ها برای حضور دوباره در بازار خودرو ایران  -  کدام خودروسازان خواهان بازگشت هستند؟
سرویس اقتصادی -  معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: همه شرکای خارجی خودروسازی که در گذشته در کشورمان حضور داشته‌اند، برای حضور مجدد در بازار ایران درخواست‌هایی داشته‌ و حتی برخی از آنها راهبرد کلی چند ساله نیز ارائه کرده‌اند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از همشهری - «منوچهر منطقی» در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت صنعت خودروی کشور با یا بدون برجام، اظهار داشت: ایران از گذشته شرکایی در صنعت خودروسازی داشته که در حقیقت، فرهنگ صنعتی ما همان فرهنگ صنعتی شرکا است.

وی بیان داشت: وقتی زیرساخت ها و فرهنگ صنعتی مان یکی است، نمی توانیم به راحتی آنها را کنار بگذاریم.

منطقی تصریح کرد: اگر برجام به نتیجه برسد، مسیر توسعه صنعت خودروسازی کشورمان کوتاه تر می شود.

وی گفت: این در حالی است که همه شرکایی که در گذشته در کشورمان حضور داشته اند، برای حضور مجدد در بازار کشورمان درخواست هایی داشته اند و حتی برخی از آنها راهبرد کلی چند ساله نیز ارائه کرده اند.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: توانمندی های ایجاد شده قبلی که حاصل همکاری های مشترک است را نمی توانیم کنار بگذاریم.

وی عنوان کرد: بنابراین، در صورت اجرایی شدن برجام به طور حتم از کمک ها و همکاری های خارجی استفاده خواهیم کرد و در غیر این صورت، از توان و قابلیت شرکت های دانش بنیان داخلی بهره خواهیم گرفت.

منبع: ایرنا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط