دلار ثابت ماند؛ طلا افزایش یافت

دلار ثابت ماند؛ طلا افزایش یافت

۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۳۳ دقیقه صبح به وقت شرقی با هشت درصد افزایش به ۱۶۳۰ دلار و ۴۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا نیز با ۰.۴۹ درصد افزایش به ۱۶۳۱ دلار و ۴۰ سنت رسید.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فرارو - قیمت طلا امروز (سه شنبه) با توقف رشد دلار افزایش یافت، اما به دلیل انتظارات برای تشدید سیاست های بیشتر توسط فدرال رزرو آمریکا در تلاش هایش برای فرونشاندن تورم فزاینده، قیمت ها نزدیک به پایین ترین حد در ۲.۵ سال گذشته باقی ماند.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۳۳ دقیقه صبح به وقت شرقی با هشت درصد افزایش به ۱۶۳۰ دلار و ۴۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا نیز با ۰.۴۹ درصد افزایش به ۱۶۳۱ دلار و ۴۰ سنت رسید. شاخص دلار ۰.۲ درصد کاهش یافت و از اوج دو دهه در جلسه قبل کاسته شد.

مقامات فدرال رزرو روز دوشنبه از نوسانات فزاینده در بازار های جهانی، از افت سهام ایالات متحده گرفته تا تلاطم ارز در خارج از کشور جلوگیری کردند و گفتند که اولویت آن ها کنترل تورم داخلی است. افزایش نرخ، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می دهد که هیچ سودی ندارد و در عین حال ارزش دلار را تقویت می کند.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی روز دوشنبه اعلام کرد: رشد اقتصاد جهانی در پی تهاجم روسیه به اوکراین، بیش از آنچه چند ماه پیش پیش بینی می شد، کاهش می یابد، زیرا بحران های انرژی و تورم ممکن است منجر به رکود در اقتصاد های بزرگ شود.

داده های روز دوشنبه نشان داد، در حالی که تقاضا در بزرگ ترین مصرف کننده این فلز در جهان به رشد خود ادامه می دهد، واردات خالص طلای چین از طریق هنگ کنگ در ماه اگوست تقریبا ۴۰ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد در بیش از چهار سال گذشته رسید.

بر اساس گزارش رویترز، ذخایر اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، با ۰.۴ درصد کاهش از ۹۴۷.۲۳ تن در روز جمعه به ۹۴۳.۴۷ تن در روز دوشنبه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با یک درصد افزایش به ۱۸.۵۲ دلار رسید، پلاتین با ۰.۵ درصد افزایش به ۸۵۵.۹۱ دلار رسید و پالادیوم در ۲۰۴۶ دلار و ۸۴ سنت ثابت ماند.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط