سرویس برخط پلاس - جزئیات تجمعات در تهران و افراد حاضر در آن در رسانه ای اصولگرا با زوایای دیگری مورد بررسی قرار گرفت. ...
گزارش مستند از 3 ساعت همراهی یک خبرنگار با معترضان تهرانی  -  شعار هم دادم ! + عکس

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - خبرگزاری فارس گزارشی از جزئیات تجمعات در تهران و افراد حاضر در آن منتشر کرده است.

گزارش مستند از 3 ساعت همراهی یک خبرنگار با معترضان تهرانی  -  شعار هم دادم ! + عکس

در این گزارش به نقل از خبرنگار این رسانه اصولگرا آمده:

* فیلم های منتشر شده از حوادث اخیر و حضور پررنگ نوجوان ها در آن عجیب بود. عصر چهارشنبه برای شناخت بیشتر این طیف به میان معترضان رفتم. پیدا کردن شان سخت نبود. خیابان های منتهی به میدان ولی عصر(عج) اولین جایی بود که توانستم با گروهی حدودا ۱۵ نفره از آنها همراه شوم. آنچه در این گزارش می خوانید حاصل همراهی حدودا ۳ ساعته با دختر و پسرهای جوان و نوجوانی است که شنیده بودم برای خونخواهی مهسا امینی به خیابان ها آمده اند.

* ساعت ۱۷:۳۰ در تقاطع خیابان برادران مظفر و روبه روی یک قهوه فروشی با چند دختر و پسر جوان همراه شدم؛ همگی تقریبا زیر ۱۸ سال. تردید داشتم چطور به جمعشان ورود کنم. نگران بودم ظاهر و لباس های متفاوتم جلب توجه کند. اما دل به دریا زدم و با اولین شعارها با آنها همراهی کردم و وارد خیابان ولی عصر شدیم. پلیس مانع از تجمع می شد. شلیک اولین گاز اشک آور حسابی چشم و گلویم را سوزاند. بعضی هایشان فورا سیگار روشن کردند. یک نفرشان به من هم تعارف کرد. سیگار را گرفتم و در جیبم گذاشتم. نگران بودم پوک زدن های ناشیانه هویتم را لو دهد.

* با حضور پلیس از کوچه های فرعی به سمت چهارراه ولی عصر فرار کردیم. برای اینکه جمعیت را گم نکنم یک دختر و پسر جوان را نشان کردم و به دنبال آنها می دویدم. اینترنت قطع بود و این افراد با تلفن محل قرار بعدی را مشخص می کردند. قرار بعدی سر خیابان وصال بود. با آنها همراه شدم.

* روال کار به این شیوه بود که ابتدا شعار می دادیم وقتی به حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر می رسیدیم با هدایت لیدرهایی که عمدتا موتورسوار بودند و سن های بالاتری داشتند، خیابان را می بستیم.

* قرار بعدی میدان فردوسی بود. در مسیر با هم، کمی هم کلام شدیم. همین همراهی در یک ساعت اول و شنیدن نوع حرف های آنها مشخص می کرد اینها نسبتی با افرادی که بارها وصف حالشان را شنیده بودم، ندارند.

* قاعدتا از زندگی شان احساس رضایت ندارند و هر کس را که عامل این عدم موفقیت بدانند با سخت ترین برخوردها و شعارها به او حمله می کنند.

* به میدان فردوسی رسیدیم و در خروجی مترو مستقر شدیم. «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» و «مرگ بر دیکتاتور»، «ای مردم با غیرت حمایت حمایت» از شعارهای اولیه ای بود که این گروه می دادند. به مرور به وسط خیابان آمدیم و ترافیک سنگین شد. ناگهان چند موتور سوار، هماهنگ با هم خیابان را کاملا بستند.

* موتورسوارها که حدودا تعدادشان ۱۰ تا ۱۵ نفر بود شروع به بوق زدن ممتد کردند. بقیه هم مردم را تشویق به همراهی می کردند. جو هیجانی خیلی بالا بود. گروه نوجوان ها هم چند دقیقه ای شعار دادند.

* با ورود پلیس به میدان، جوانان شعاردهنده هم متفرق شدند و دوباره قرار بعدی را گذاشتند: زیر پل چوبی! از اینجا به بعد همه چیز تکرار می شد. ابتدا شعار می دادند و ترافیک ایجاد می کردند.

* اطلاعاتی از بازداشت شدگان دریافت کردم. همان نوجوانان و جوانان کم سن و سال. در توصیف آنها می گفتند: اکثرا دغدغه معیشتی ندارند. اهل گیم و اینستاگرامند!.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس برخط پلاس