جنجال فیلم مشکل دار رضا عطاران - به چه سرنوشتی دچار شد؟ !

۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس برخط پلاس - فیلم روشن به کارگردانی روح‌الله حجازی و بازی رضا عطاران که مجوز پخش نداشت، سرانجام از شورای پروانه نمایش مجوز گرفت. ...
جنجال فیلم مشکل دار رضا عطاران   -   به چه سرنوشتی دچار شد؟ !

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - رضا عطاران متولد 20 اردیبهشت 1347 در مشهد می باشد. رضا عطاران دانشجوی انصرافی رشته طراحی صنعتی می باشد. رضا عطاران کار تئاتر را از سال 1360 با مرحوم حسن حامد از تئاتر مشهد شروع کرد. رضا عطاران با ساعت خوش در 21 سالگی به شدت درخشید و شناخته تر شد. رضا عطاران در فیلم روشن هنرنمایی کرد.

فیلم «روشن» سال ۱۳۹۹ در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و این فیلم اجتماعی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای رضا عطاران به همراه آورد؛ اما بعد از آن وارد فهرست فیلم های مشکل دار شد و نتوانست مجوز اکران بگیرد.

در برخی پیگیری ها شنیده می شد که در دوره جدید مدیران سینمایی از چند فیلم نام برده می شود که مشکل نمایش آن ها صرفا با حذف چند سکانس برطرف نمی شود.

اما یک ماه قبل روح الله سهرابی، مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم بیان کرد که مشکل فیلم های بلاتکلیفی چون «روشن»، «سه کام حبس»، «زنبورکارگر»، «رگ های آبی» و غیره در حال حل شدن است.

حالا پس از یک ماه اداره کل روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری خبر داده که شورای پروانه نمایش با صدر پروانه برای این فیلم موافقت کرده است. البته مشخص نیست میزان حذفیات یا اصلاح این فیلم برای گرفتن مجوز چقدر است.

شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی علاوه بر این فیلم برای «نبودن» به تهیه کنندگی و کارگردانی علی مصفا و «رویای کاغذی» به تهیه کنندگی و کارگردانی علی عطشانی نیز مجوز نمایش صادر کرده است.

«رویای کاغذی» ساخته علی عطشانی را جابر قاسمعلی براساس طرحی از عطشانی نوشته که سال قبل ساخته شد و بازیگرانی همچون کامران تفتی و مینا وحید در آن بازی کرده اند.

از فیلم علی مصفا نیز اطلاعات چندان زیادی منتشر نشده جز اینکه محصول مشترکی از ایران، چک و اسلواکی است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس برخط پلاس