امیرعبداللهیان: ملاقات خوبی با لاوروف داشتم

امیرعبداللهیان: ملاقات خوبی با لاوروف داشتم

۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که ملاقات خوبی با لاوروف داشته است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه سیاست خارجی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز (پنجشنبه) دوم تیرماه میزبان «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه بود، پس از دیدار و گفت وگو با همتای روس خود در نشست خبری مشترک حضور یافت و به تشریح گفت وگوهای انجام شده پرداخت.

وی در ابتدا ضمن خیرمقدم به همتای روس خود و هیأت همراه گفت: ملاقات خوبی را با آقای لاوروف داشتم. راجع به مهمترین مسائل روابط دوجانبه، موضوعات منطقه ای و بین المللی گفت وگو کردیم. از جمله موضوعات مورد بررسی معاهده همکاری های جامع بلندمدت و راهبردی دو کشور است. این ایده از قبل از سفر آقای رئیسی به مسکو در دستورکار ما قرار داشت. امیدواریم بزودی جلسات کارشناسی برای نهایی کردن مفاد این موافقتنامه را پشت سر بگذاریم. دو سند دیگر از سندهای زیربنایی برای ایجاد و فعالیت مراکز فرهنگی و همکاری در زمینه امنیت بین المللی اطلاعات بین دو کشور هم در روزهای گذشته در هیأت دولت ایران به تصویب رسید و برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: توافق کردیم دور جدید کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور را برگزار کنیم. درباره همکاری در سایر حوزه های تجاری، فناوری و توافقات خوبی داشتیم. در پروژه های راه آهن از جمله رشت - آستارا توافق خوبی داشتند. 

امیرعبداللهیان اضافه کرد: توافق کردیم مرکز نوآوری فناورانه ایجاد شود.

 

 

 

این خبر در حال تکمیل است

منبع : خبرگزاری فارس