لاوروف: تجارت ایران و روسیه سال گذشته 80 درصد افزایش یافت

لاوروف: تجارت ایران و روسیه سال گذشته 80 درصد افزایش یافت

۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - وزیر امور خارجه روسیه گفت که تجارت بین ایران و روسیه سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه سیاست خارجی «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه که بنا به دعوت همتای ایرانی خود و در اولین سفرش به جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم عصر دیروز وارد تهران شد، امروز (پنجشنبه) دوم تیرماه پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان در نشست خبری مشترک حضور یافت و به تشریح گفت وگوهای انجام شده پرداخت.

وی در ابتدای این نشست خبری به دیدارش با آیت الله رئیسی اشاره کرد و گفت: دو کشور تصمیم دارند که روابط را گسترش دهند. ما نظر مشترک داریم که روابط فیمابین توانست به سطح بالایی برسد. با این هدف کار می کنیم درباره توافق بزرگ دیگر که ابتکار آن توسط رئیس جمهور ایران مطرح شده است. امروز توافق کردیم کارشناسان هر چه سریع تر توافق کنند. سندی که آینده شراکت استراتژیک ما را مشخص کند برای ۲۰ سال آتی. وظیفه ماست که روابط فیماین را گسترش دهیم در حالی که تحریم های آمریکا و کشورهای اقماری مانع توسعه روابط شده است.

وزیر خارجه روسیه اضافه کرد: تجارت ما سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافت و به حدود ۴ میلیارد دلار رسیده است. 

لاوروف عنوان کرد: راه های خاصی را باید در بخش انرژی، حمل و نقل و کشاورزی، فاینانس و گمرکی  پیدا کنیم. در نیروگاه بوشهر در فاز دوم و سوم کار می کنیم.

وی گفت: در چارچوب سن پترزبورگ بحثی درباره همکاری دو کشور داشتیم و در آینده جلسه کمیسیون مشترک را برگزار کنیم. وزارت خارجه دو کشور حمایت سیاسی و دیپلماتیک خود را در همه مسائل مختلف صورت می دهند.

 

 

این خبر در حال تکمیل است

منبع : خبرگزاری فارس