رییس سازمان بازرسی کل کشور: درمورد تخلفات بورس هنوز فردی بازداشت نشده
سرویس سیاسی - ذبیح الله خداییان در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده مدیران سابق بورس گفت: هنوز کسی بازداشت نشده و در ورود ما اقدامات خوبی با کمک دستگاه‌های متولی صورت گرفت. شاهد بودید پس از بالا رفتن شاخص بورس با سقوط آزاد مواجه شدیم که ناشی از تخلفات این نهاد بود، اما با بررسی آسیب‌ها وضعیت بورس رو به بهبودی رفت.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: تا زمانی که منشاء فساد خشکانده نشود صرف برخورد با مفسد کفایت نمی کند.

به گزارش ایسنا، ذبیح الله خداییان در نشست خبری امروز گفت: ما در دوره تحول در سازمان بازرسی سعی کردیم بازرسی ها را به جای محیط محور و موضوعی به طرف مساله محور سوق دهیم، زیرا در کشور مسایلی هستند که مهم هستند. تا زمانی که منشا فساد خشکانده نشود صرف برخورد با مفسد کفایت نمی کند. حدود دو هزار مساله را شناسایی کردیم و به ۲۰۰ مساله مهم رسیدیم و ۹۷ گلوگاه فساد شناسایی شده است که به مراجع ذی صلاح اعلام می کنیم.

وی تاکید کرد: در سال گذشته ۵ هزار پرونده بازرسی داشتیم که در مورد برخی از این پرونده ها، پرونده کیفری تشکیل شده است و قریب یکهزار پرونده کیفری و ۲۶۰۰ پرونده تخلفات تشکیل شده است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده مدیران سابق بورس و اینکه در این رابطه کسی بازداشت شده است؟ گفت: هنوز کسی بازداشت نشده و در ورود ما اقدامات خوبی با کمک دستگاه های متولی صورت گرفت. شاهد بودید پس از بالا رفتن شاخص بورس با سقوط آزاد مواجه شدیم که ناشی از تخلفات این نهاد بود، اما با بررسی آسیب ها وضعیت بورس رو به بهبودی رفت.

وی افزود: ما ضمن اینکه چند گزارش هشداری در رابطه با آسیب های بازار سرمایه داشتیم، یک پرونده کیفری برای مدیران وقت سازمان بورس تشکیل دادیم. برای بسیاری از شرکت ها پرونده تخلفاتی تشکیل شد و حدود ٢٢٠ مدیر با مجازات انتظامی جریمه و سلب صلاحیت محکوم شدند؛ البته اقدامات ما به صورت مستمر ادامه دارد.

منبع : فرارو