آنکارا: تحریم ها بر علیه ایران ناعادلانه است

آنکارا: تحریم ها بر علیه ایران ناعادلانه است

۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - وزیر امور خارجه ترکیه روز دوشنبه تاکید کرد که تحریم‌های تحمیل شده علیه ایران ناعادلانه است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه روز دوشنبه گفت که موضوع فلسطین و قدس آرمان ترکیه بوده و از آن دست نخواهد کشید.

وی که در کنفرانس خبری مشترک با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران در آنکارا صحبت می کرد، افزود: «تحریم های تحمیل شده علیه ایران ناعادلانه بوده و امیدواریم که طرف های بین المللی به توافقی با تهران دست پیدا کنند».

وی همچنین گفت: «ما از تحریم ها علیه ایران حمایت نمی کنیم و آنها را صحیح نمی دانیم.» وزیر خارجه ترکیه ابراز امیدواری کرد توافق هسته ای حاصل شود.

از سوی دیگر حسین امیرعبداللهیان  امشب (دوشنبه) ششم تیر ماه پس از دیدار و گفت وگو با مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در آنکارا در نشست خبری مشترک با همتای خود ضمن تشکر از حسن استقبال و مهمان نوازی چاووش اوغلو گفت: همانطور بارها اعلام کرده ایم که در چارچوب سیاست همسایگی و همسایه محور جمهوری اسلامی ایران، توسعه و تعمیق و تحکیم روابط ایران و ترکیه در دستورکار جدی دولت آقای رئیسی قرار دارد.

امیرعبداللهیان به سفر جوزپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران نیز اشاره کرد و افزود: آقای چاووش اوغلو را در جریان سفر آقای بورل به تهران و توافق برای ادامه مذاکرات برای رفع تحریم ها قرار دادم و امیدوارم در دور جدید گفت وگوهای ایران با طرف های مقابل به شرط رفتار واقع بینانه آمریکا و سه کشور اروپایی شاهد رسیدن به نقطه توافق باشیم. از رایزنی ها و مشورت های برادرم چاووش اوغلو در این موضوع و سایر موضوعات بهره مند شدم.

وی از حسن استقبال و مهمان نوازی چاووش اوغلو تشکر و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، امنیت ترکیه را امنیت جمهوری اسلامی ایران می داند و ما جز خیر برای منطقه و برای کشور دوست و برادر ترکیه نمی خواهیم.

منبع : خبرگزاری فارس