پوتین: نتیجه مذاکره با اردوغان باعث تغییراتی در منطقه خواهد شد

پوتین: نتیجه مذاکره با اردوغان باعث تغییراتی در منطقه خواهد شد

۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - دو روز گذشته (چهارشنبه) وزارت دفاع آذربایجان از آغاز عملیات نظامی علیه نیرو‌های ارمنی در منطقه قره باغ خبر داد؛ عملیاتی که گفته می‌شود به تلافی کشته شدن یکی از سربازان آذربایجانی انجام شده است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز جمعه با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در شهر سوچی دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار گفت که اروپا باید از ترکیه برای ادامه انتقال گاز روسیه بدون قطعی، ممنون باشد.

پوتین اضافه کرد که نتیجه مذاکرات امروز با اردوغان درباره سوریه، باعث ایجاد تغییراتی در منطقه خواهد شد.

اردوغان نیز با اشاره به اهمیت دیدار با پوتین گفت که این دیدار برای تاکید بر نقشی که روسیه و ترکیه در منطقه ایفا می کنند بسیار مهم است.

وی افزود دیدار ها با مقامات روسیه ثمر بخش بوده و طی آن موضوعات متعددی مورد بحث قرار گرفته است.

رئیس جمهور ترکیه ابراز امیدواری کرد که روند واردات انرژی از روسیه به ترکیه ادامه پیدا کند.

پیش از این، رسانه های ترکیه اعلام کرده بودند که اردوغان قصد دارد در جریان مذاکرات سوچی با همتای روس خود، درباره آمادگی نیرو های ترکیه برای انجام عملیات نظامی جدید در شمال سوریه گفتگو کند.

از سوی دیگر سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که رهبران دو کشور درباره توافقنامه حمل ونقل غلات مانده در بنادر اوکراین و همچنین تحولات اخیر منطقه قره باغ آذربایجان به رایزنی خواهند پرداخت.

دو روز گذشته (چهارشنبه) وزارت دفاع آذربایجان از آغاز عملیات نظامی علیه نیرو های ارمنی در منطقه قره باغ خبر داد؛ عملیاتی که گفته می شود به تلافی کشته شدن یکی از سربازان آذربایجانی انجام شده است.

منبع : فرارو