ضارب سلمان رشدی: فکر نمی کردم از این حمله جان سالم به در ببرد!

ضارب سلمان رشدی: فکر نمی کردم از این حمله جان سالم به در ببرد!

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - نیویورک پست همچنین در گزارش خود آورده است که هادی مطر، ضارب سلمان رشدی کمتر با آثار مکتوب رشدی آشنایی داشت و بیشتر ویدیو‌های نویسنده را در یوتیوب تماشا کرده بود. او گفت: من سخنرانی‌های زیادی از او [سلمان رشدی]دیدم و افرادی که اینطور بی انصاف هستند را دوست ندارم.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - هادی مطر، ضارب ۲۴ ساله لبنانی-آمریکایی سلمان رشدی، در مصاحبه ای تازه که در زندان با او انجام شده، گفته است، وقتی شنیده که او [سلمان رشدی]زنده مانده، شگفت زده شده است. مطر از انگیزه حمله اش به این نویسنده مرتد هم گفته است. «او [سلمان رشدی]کسی است که به اسلام حمله کرده است، من از او خوشم نمی آید.»

هادی مطر که هفته گذشته با ضربات چاقو، سلمان رشدی را در غرب نیویورک با چاقو زخمی کرد، دیروز مصاحبه ای اختصاصی با نیویورک پست در زندان انجام داده و گفته است که فکر نمی کرده نویسنده از این حمله جان سالم به در ببرد.

او همچنین اتهام ارتباط با هر نهادی برای حمله به سلمان رشدی را رد کرده و گفته که خودش به تنهایی این حمله را طراحی و انجام داده است.  

هادی مطر گفته که پس از دیدن توییتی خبری درباره دیدار طرفداران سلمان رشدی با او در غرب نیویورک، تصمیم گرفته که مجوز حضور دریافت کند و به مراسم برود. او در مورد رشدی هم گفت: من فکر نمی کنم او خیلی آدم خوبی باشد. من او را دوست ندارم. او کسی است که به اسلام حمله کرده است، او به اعتقادات ما حمله کرده است.»

خبرنگار نیویورک پست روایت می کند که هادی مطر در طول مصاحبه تقریباً ۱۵ دقیقه ای، یک لباس سیاه و سفید زندان به تن داشته و یک ماسک پارچه ای سفید روی صورت اش داشته است. او گاهی به پایین نگاه می کرد و با لحنی صاف صحبت می کرد.

این روزنامه همچنین در گزارش خود آورده است که هادی مطر کمتر با آثار مکتوب رشدی آشنایی دارد و بیشتر ویدیو های نویسنده را در یوتیوب تماشا کرده است. او گفت: «من سخنرانی های زیادی از او [سلمان رشدی]دیدم و افرادی که اینطور بی انصاف هستند را دوست ندارم.»

هادی مطر سپس صحبت هایش در مورد سلمان رشدی را قطع کرده و به انتقاد از وضعیت زندان پرداخته است. او گفته است که بسیاری از غذا هایی که در زندان به او داده اند در دین اش مجاز به خوردن آن ها نیست.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس سیاسی