ایران در6 ماه گذشته 9 میلیارد دلار به کشورهای عضو شانگهای صادرات داشته است
سرویس سیاسی - سخنگوی دولت گفت: از ابتدای امسال تاکنون میزان صادرات ایران به بازار کشورهای عضو پیمان شانگهای به بیش از ۹ میلیارد دلار رسیده و شامل صدور انرژی، کالا، خدمات مهندسی، محصولات کشاورزی و انتقال تکنولوژی می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که چه دستاوردهایی از عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای به دست می آید؟، گفت: این سازمان بستر مناسبی را برای توسعه تعاملات اعضای سازمان و افزایش همکاری ها و مراودات کشورها در تمامی زمینه های امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فراهم می کند. 

وی در تشریح دستاوردهای عضویت در این سازمان ادامه داد: ظرفیت اعضای این سازمان از منظر تعداد، جمعیت، گستره جغرافیایی، تولید ناخالص داخلی و قدرت اقتصادی، برخورداری از منابع عظیم انرژی، حضور در شورای امنیت، توان دفاعی و ... بسیار قابل توجه و مهم است. 

سخنگوی دولت افزود: به عنوان مثال از ابتدای امسال تاکنون میزان صادرات ایران به بازار کشورهای عضو پیمان شانگهای به بیش از ۹ میلیارد دلار رسیده و شامل صدور انرژی، کالا، خدمات مهندسی، محصولات کشاورزی و انتقال تکنولوژی می شود.

دبیر هیأت دولت بیان کرد: عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای این پیام را به دشمنان ملت ایران می دهد که دوران یکجانبه گرایی، تلاش برای انزوای ایران و تحریم های ظالمانه علیه مردم کشورمان پایان یافته است و حضور موثر و قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در سازوکارهای منطقه ای از جمله سازمان همکاری شانگهای به تحقق اهداف اقتصادی و خنثی سازی تحریم ها و ایجاد چندجانبه گرایی اقتصادی منجر می شود.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط