اولین خط تولید دستگاه سیلاژ یونجه افتتاح شد

اولین خط تولید دستگاه سیلاژ یونجه افتتاح شد

۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - خط تولید دستگاه سیلاژ یونجه که کمک شایانی به نگهداری این محصول و تقویت دامداران خواهد کرد، با حضور وزیر کشور افتتاح شد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - احمد وحیدی وزیر کشور روز چهارشنبه با حضور در مرکز نوآوری پیشران، علاوه بر افتتاح خط تولید این دستگاه، از نخستین سیلاژ ۱۰۰ کیلویی آماده شده، بازدید کرد.

این دستگاه ظرفیت سیلاژ کردن ۷۰ تن یونجه در روز را دارد و قرار است به مناطقی ارسال شود که با وجود تولید یونجه، امکانات لازم را برای توزیع بین دامداران ندارند و خشک شدن یونجه باعث می شود هم از نظر ارزش غذایی و هم از نظر نگهداری مشکلاتی برای آنها ایجاد شود.

تولید این دستگاه ها، یکی  از طرح هایی است که علاوه بر تقویت مناطق محروم تولیدکننده یونجه همچون جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان، می تواند به تامین خوراک ارزان دام برای دامداران این استان ها، کمک شایانی داشته باشد.

ساخت این دستگاه که حتی نمونه خارجی آن هم در ایران وجود ندارد، نه تنها یک دستاورد بزرگ برای جامعه صنعتی کشور است بلکه یک تحول در حوزه خوراک دام و از همه مهم تر، گامی برای تقویت جوامع استانی است به گونه ای که ترتیب زنجیره دامداری در مناطق کمتر برخوردار، پایدارتر و زمینه همکاری های اثر بخش بین نیروهای مولد استان بیش از پیش فراهم می شود.

وزارت کشور که یکی از ماموریت های آن تقویت جامعه محلی و اجتماعات استانی است، دستیابی به نوآوری های اقتصادی و اجتماعی را که می تواند تحول معناداری در زنجیره کسب و کار ایجاد کند، مورد حمایت قرار می دهد که پشتیبانی از ساخت دستگاه هایی چون سیلاژ یونجه از جمله آنها است.

وزیر کشور همچنین در حاشیه این افتتاح، از طرح تولید صنعتی خانه های پیش ساخته سگمنتال سبک هم بازدید کرد و درباره این شیوه خانه سازی به ویژه در مناطق زلزله زده با دست اندرکان مرکز نوآوری پیشران به تبادل نظر پرداخت.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط