درگیری های بغداد 133 زخمی برجای گذاشت

درگیری های بغداد 133 زخمی برجای گذاشت

۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - گفته شده در میان آسیب دیدگان ۴ افسر، ۱۱۸ نظامی عراق و ۱۱ غیرنظامی دیده می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - حداقل ۱۳۳ زخمی بر اثر درگیری های روز چهارشنبه میان معترضان و نیرو های امنیتی عراق گزارش شده است.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، درگیری های روز چهارشنبه میان معترضان و نیرو های امنیتی عراق در بغداد، حداقل ۱۳۳ زخمی برجای گذاشت.

گفته شده در میان آسیب دیدگان ۴ افسر، ۱۱۸ نظامی عراق و ۱۱ غیرنظامی دیده می شود.

بعدازظهر چهارشنبه، منابع عراقی از شلیک چند گلوله خمپاره به منطقه سبز بغداد خبر دادند و اعلام کردند که پارکینگ پارلمان عراق هدف اصابت چند خمپاره قرار گرفته است.

منابع عراقی تاکید کردند که صدای دو انفجار در اطراف پارلمان عراق شنیده شده است. یک منبع امنیتی عراقی به بغداد الیوم گفت: چند گلوله خمپاره به منطقه الخضراء شلک شده است.

از سوی دیگر بغداد الیوم به نقل از یک منبع امنیتی عراقی از کشته شدن یک نیروی امنیتی این کشور بر اثر شلیک راکت به نزدیکی میدان احتفالات در بغداد خبر داد.

بر اساس اعلام منابع عراقی، در این حملات یکی از محافظان وفاء الشمری نماینده پارلمان و نیز پسر قحطان الموسوی دیگر نماینده در حملات منطقه سبز زخمی شده اند.

همزمان، هیئت سازمان ملل در عراق «یونامی» با تاکید بر ضرورت برگزاری گفتگوی سازنده میان گروه های عراقی، از همه گروه های سیاسی این کشور خواست که از «تهدید و خشونت» پرهیز کنند.

یونامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: از همه طرف ها می خواهیم که از تهدید و خشونت دوری کنند؛ البته راه حل هایی وجود دارد که رسیدن به آن نیازمند گفتگوی سازنده است، گفتگوی سازنده در اسرع وقت ممکن مسئله ای ضروری است.

همچنین صالح محمد العراقی معروف به وزیر صدر نیز، توسل به خشونت و حمله به منطقه سبز بغداد را محکوم کرد.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط