سیاست های برنامه هفتم توسعه در چه مرحله ای قرار دارد؟

سیاست های برنامه هفتم توسعه در چه مرحله ای قرار دارد؟

۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰ زمان مطالعه : 5 دقیقه
سرویس سیاسی - سیاست‌های کلی برنامه هفتم در ۷ سرفصل اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و اجتماعی، علمی، فناوری و آموزشی، سیاسی و سیاست خارجی، دفاعی و امنیتی، اداری، حقوقی و قضایی و در ۲۶ بند تصویب شده است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - ؛ یکی از راهکارهایی که بسیاری از کشورهای جهان برای مدون کردن برنامه های خود در حوزه های مختلف و هماهنگ سازی قوا و نهادهای حاکمیتی در راستای نیل به سمت پیشرفت به کار می گیرند، تدوین برنامه های توسعه برای مدت معین است.

مطابق زمان بندی، مهلت اجرای قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۴۰۰ به پایان رسید اما با مصوبه ای از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اجرای این برنامه برای یک سال دیگر و تا پایان سال ۱۴۰۱ تمدید شد. 

* ابلاغ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه توسط رهبر انقلاب

20 شهریورماه سال جاری، رهبر معظم انقلاب سیاست های کلی برنامه هفتم را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام و با اولویت پیشرفت اقتصادی توأم با عدالت تعیین شده است، به سران سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کردند.

سیاست های کلی برنامه هفتم در ۷ سرفصل «اقتصادی»، «امور زیربنایی»، «فرهنگی و اجتماعی»، «علمی، فناوری و آموزشی»، «سیاسی و سیاست خارجی»، «دفاعی و امنیتی»، «اداری، حقوقی و قضایی» و در ۲۶ بند تصویب شده است.

متن کامل نامه رهبر انقلاب اسلامی و سیاست های ابلاغی برنامه پنج ساله هفتم را «اینجا» بخوانید.

 

سیاست های برنامه هفتم توسعه در چه مرحله ای قرار دارد؟

 

* دستور ویژه رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه برای تدوین برنامه هفتم

هم اکنون پس از تدوین سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه، دولت موظف است تا لایحه آن را تدوین کرده و برای بررسی و تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارسال کند؛ در همین راستا، دوشنبه 21 شهریورماه بود که آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، سازمان برنامه و بودجه را مکلف کرد هر چه سریع تر برنامه هفتم توسعه را متناسب با سیاست های کلی آن که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، تدوین کرده و در مسیر بررسی و تصویب در هیات دولت قرار دهد.

 

سیاست های برنامه هفتم توسعه در چه مرحله ای قرار دارد؟

 

* بررسی و تصویب برنامه هفتم توسعه در مجلس، ۵ تا ۶ ماه زمان می برد

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: تنظیم و جمع بندی لایحه برنامه پنج ساله هفتم توسعه در دولت حداقل ۴۰ تا ۴۵ روز به طول می انجامد و این لایحه در سریع ترین زمان ممکن اواخر مهر یا اوایل آبان به مجلس ارائه می شود.

وی افزود: اگر لایحه برنامه پنج ساله هفتم توسعه در اواخر مهر و اوایل آبان به مجلس ارائه شود ما تا پایان سال ۱۴۰۱ آن را به تصویب خواهیم رساند. بررسی و تصویب برنامه هفتم توسعه بین ۵ تا ۶ ماه در مجلس به طول می انجامد.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: اگر دولت بتواند لایحه برنامه هفتم توسعه را تا اوایل آبان به مجلس ارائه کند، این حُسن را دارد که لایحه برنامه بر تصویب بودجه سال ۱۴۰۲ سایه خواهد انداخت و در سایه این برنامه، بودجه سال آینده به تصویب خواهد رسید.

 

سیاست های برنامه هفتم توسعه در چه مرحله ای قرار دارد؟

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

 

* روند تدوین و تصویب قانون برنامه توسعه در ایران چگونه است؟

بر اساس بند 1 اصل 110 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «تعیین سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام»، یکی از وظایف و اختیارات رهبری است که برمبنای همین امر، تدوین سیاست های کلی برنامه های توسعه کشور از برنامه دوم توسعه تاکنون توسط مجمع تشخیص انجام شده و پس از تأیید و ابلاغ رهبر معظم انقلاب، دولت موظف به تدوین لایحه برنامه توسعه می شود؛ لایحه تدوین شده توسط دولت نیز بایستی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

در ماده 41 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی آمده است که به ‏منظور تنظیم اصول و مفاد برنامه‏ هاى توسعه و لوایح بودجه کل کشور و ایجاد هماهنگى بین کمیسیون‏ هاى تخصصى مجلس شوراى اسلامى، پس از تقدیم لایحه مربوط توسط دولت به مجلس، کمیسیون تلفیق مرکب از اعضاى 9 نفر از کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و 3 نفر از هر کمیسیون تخصصی دیگر مجلس تشکیل می شود و مأموریت این کمیسیون تا تصویب نهایی قانون برنامه توسعه و یا لایحه بودجه سالانه کل کشور ادامه می یابد. پس از تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی، قانون برنامه توسعه نیز مانند سایر قوانین کشور بایستی توسط رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شود.

* پیشینه قانون توسعه در ایران

نخستین برنامه توسعه در کشور ما در سال 1327 با عنوان «برنامه عمرانی اول» تدوین و برای مدت ۷ سال اجرا شد؛ این برنامه از سال ۱۳۲۷ تا ۱۳۳۳ در کشور اعمال شد و رژیم پهلوی برای اجرای آن از بانک جهانی، درخواست ۲۵۰ میلیون دلار وام کرد که بانک جهانی آن را نپذیرفت. با ملی شدن صنعت نفت، اجرای برنامه عمرانی اول به دلیل کمبود بودجه متوقف شد.

رژیم پهلوی 5 برنامه توسعه را در حد فاصل سال های 1327 تا 1356 در کشور اجرا کرد. از برنامه عمرانی سوم که اجرای آن سال ۱۳۴۱ خورشیدی آغاز شد، برنامه های عمرانی با اهداف و اصول انقلاب سفید «انقلاب شاه و مردم» طراحی شد و به اجرا درآمد. برنامه ششم عمرانی رژیم پهلوی که برای اجرا در سال های 1357 تا 1361 تدوین شده بود، با پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط رژیم پهلوی اجرایی نشد.

نخستین برنامه توسعه پس از انقلاب در سال 1368 برای مدت 5 سال تدوین شد که مهم ترین هدف آن ترمیم و بازسازی خسارت های وارد شده به کشور در جنگ تحمیلی بود. از آن پس برنامه های توسعه کشور به ترتیب زیر به اجرا در آمد: برنامه اول توسعه از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲، برنامه دوم توسعه از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۸، برنامه سوم توسعه از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۳، برنامه چهارم توسعه از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸، برنامه پنجم توسعه از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ و برنامه ششم توسعه از سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰.

 

سیاست های برنامه هفتم توسعه در چه مرحله ای قرار دارد؟

 

پس از تصویب قانون توسعه، تمام قوا، وزارتخانه ها، دستگاه ها و نهادهای کشور موظف هستند که عملکرد خود را با شرایط و موازین مققر شده در این برنامه مطابقت داده و در راستای تحقق اهداف پیش بینی شده در آن تلاش کنند.

طبیعتا همراهی و هماهنگی تمام قوای کشور در راستای اهداف برنامه توسعه، نیازمند نقش آفرینی و اعمال نظرات آن ها در این برنامه است که به همین منظور تدوین قانون توسعه تنها در ید اختیار مجلس شورای اسلامی نبوده و هم فکری و اقدامات سایر قوا و نهادهای کشور نیز نقش جدی در تدوین آن دارد که به باور کارشناسان، این امر موجب جامعیت قانون توسعه کشور می شود.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط