سرانجام بیمه رانندگان تاکسی -  راه انداز اپ نظارت والدین بر سرویس مدارس
سرویس اجتماعی - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور توضیحاتی در باره سرانجام بیمه رانندگان تاکسی، فعالیت سامانه سپند، نوسازی تاکسی‌ها و خدمات ویژه به رانندگان تاکسی ارائه داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در مراسم سی و نهمین مجمع اتحادیه تاکسیرانی های شهر تهران و دومین مجمع اتحادیه سازمان های حمل و نقل بار شهرداری های کشور، اظهار داشت: برای نخستین بار مجمع تلفیقی در حوزه تاکسی ها برگزار شده و قرار است هم اندیشی در جهت مدیریت بهتر و خدمات گسترده تر تاکسیرانی داشته باشیم.

وی افزود: در حوزه نوسازی تاکسی ها گرفتاری هایی پیش آمده و بارها بیشتر بر روی دوش رانندگان افتاده است در صورتی که قبلا تسهیلات بیشتر به رانندگان ارائه می شد و قیمت خودرو هم مناسب بود، ولی با اتفاقات غیرمنتظره طی دو سال گذشته مواجه شده ایم.

ضامنی بیان داشت: از طرفی سال جاری دو خودروی مورد استفاده در تاکسی تولید آن متوقف شد و قرار است خودروی سورن جایگزین آن شود که هنوز به دست رانندگان تاکسی نرسیده است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور ادامه داد: البته در کنار این موضوعات اتفاقات خوبی هم در دست اقدام است و مدیران در وزارت کشور به صورت تخصصی پای کار رفع مشکلات آمده اند. همچنین در تلاشیم که در کنار استفاده از ظرفیت تولید داخل از ظرفیت خودروهای خارجی هم استفاده کنیم.

وی از پیشنهاد تشکیل صندوق نوسازی برای تاکسی ها خبر داد و گفت: تامین تسهیلات نوسازی از جمله اقداماتی است که در قالب تشکیل این صندوق انجام خواهد شد.

ضامنی با اشاره به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید و فعالیت سامانه سپند گفت: همه فرایند سرویس مدارس در این سامانه ثبت و ضبط می شود و راننده خودروی آنها باید استاندارد لازم را داشته باشند و از خود آنها هم استعلام می شود.

وی از ایجاد اپ نظارت والدین جهت رفت و آمد فرزندانشان با سرویس خبر داد و گفت: والدین از طریق این اپ نظارتی می تواند آمد و شد فرزند دانش آموز خود را رصد کنند و به راننده امتیاز دهند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور اظهار داشت: برچسبی هم برای رانندگان سرویس مدارس طراحی شده و پلیس می تواند از طریق این برچسب آنها را رصد و امنیت سفر از این طریق افزایش یابد.

ضامنی در ادامه به موضوع تاکسی های اینترنتی اشاره کرد و گفت: ابتدا این تاکسی ها آسیب هایی را به فعالیت آژانس وارد کردند و در نهایت قرار شد در چارچوب دستورالعمل فعالیت خود را ادامه دهند و بهایی هم به شهرداری ها پرداخت کنند که این قضیه با موضوعاتی همراه شد و قرار است شنبه برنامه ای داشته باشیم و اتفاقات خوبی را در این راستا شاهد باشیم.

ضامنی با اشاره به اینکه سیر پیوستن تاکسی ها به سامانه های اینترنتی صعودی است، گفت: تلاش داریم در ماه جاری مشکلات مربوط به تاکسی های اینترنتی را برطرف کنیم.

وی از راه اندازی سامانه آموزش رانندگان خبر داد و گفت: موضوع بیمه رانندگان تاکسی را هم پیگیر هستیم. 50 درصد حق بیمه رانندگان باید توسط دولت پرداخت شود ولی متاسفانه از سال 92 لیست مربوطه در این زمینه فریز شد و افراد جدید پذیرفته نشدند. اکنون این موضوع را پیگیری کرده ایم و این قضیه در مرحله حذف و اضافه قرار گرفته است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در ادامه به دهک بندی راننده ها اشاره کرد و گفت: گردش پولی ناشی از نوسازی، دهک رانندگان تاکسی را بالا برده و در موضوع تامین اجتماعی آنها مشکل ایجاد کرده است در حالی که این پول برای نوسازی است و درواقع تسهیلاتی محسوب می شود که برای نوسازی پرداخت می شود.

وی همچنین به سامانه جامع اطلاعات به خط تاکسی ها در شهرهای مختلف اشاره کرد و گفت: زیرساخت های این موضوع در همه شهرها در حال تهیه است و مدیران می توانند گزارش برخط در این زمینه داشته باشند.

وی همچنین از ارائه خدمات ویژه به تاکسیرانان از جمله تسهیلات سفر به مشهد، تقدیر از رانندگان برتر، رایگان شدن آزمایش خون آنها در قالب بیمه سلامت، ارائه بیمه شخص ثالث رانندگان کم خطر اشاره کرد و گفت: رفع مشکلات و دغدغه های رانندگان تاکسی به صورت ویژه مدنظر قرار دارد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط