پیش بینی آب  و هوای ایران در 3 روز آینده  -  رگبار پراکنده در برخی مناطق  -  سردترین شهر ایران اینجاست
سرویس اجتماعی - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی کشور در ۳ روز آینده توضیح داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار کرد: طی سه روز آینده در برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد رخ می دهد. در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد پدیده حاکم است و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار استقرار خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: امروز (۲۷ مرداد) در آذربایجان غربی، جمعه (۲۸ مرداد) در شمال آذربایجان غربی، لرستان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

وی ادامه داد: شنبه (۲۹ مرداد) در ارتفاعات زاگرس واقع در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان و غرب اصفهان همچنین در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش بینی می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، یکشنبه (۳۰ مرداد) علاوه بر این مناطق در ارتفاعات البرز مرکزی نیز رگبار پراکنده رخ می دهد.

ضیائیان افزود: دوشنبه (۳۱ مرداد) در آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود.

وی در ادامه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۸ مرداد) صاف، از بعدازظهر افزایش باد، گاهی کمی ابری با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و در روز شنبه (۲۹ مردادماه) صاف، از بعدازظهر کمی ابری تا قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ مرداد) اهواز با دمای ۴۸ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: ایسنا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط