آخرین وضعیت کرونا در تهران  -  بستری 562 نفر در بخش مراقبت های ویژه  -  عدم استقبال از واکسیناسیون دزهای تلفیقی
سرویس اجتماعی - فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن توضیح درباره آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: استقبال خوبی از انجام واکسیناسیون در دزهای تلفیقی در تهران و به خصوص افراد نیازمند تلقیح واکسن کرونا نشده است.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: در حال حاضر ۱۸۰۰ بیمار کرونا در بیمارستان های استان تهران بستری شده اند که ۵۶۲ نفر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های تهران بستری هستند. بررسی ها در عرصه ملی و استان های دیگر نشان می دهد که اگر دچار تغییر آماری خاصی از اواسط هفته آینده نشویم احتمالا  شاهد فرایند کاهشی  باشیم.  

به گفته وی، در شبانه روز گذشته ۳۴۲ بیمار جدید در مراکز درمانی تهران بستری شده اند که ۶۸ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. میزان آمار مراجعه کننده ما در بخش های سرپایی و  بستری کاهش چشمگیری نداشته است. در شبانه روز گذشته در حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر  به صورت سرپایی به بخش های درمانی و بالغ بر ۹۵۰ بیمار به مراکز بهداشتی به صورت سرپایی در تهران مراجعه کرده اند.

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: در حال حاضر موثرترین راه برای پیشگیری از ابتلا استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی است. افرادی فاقد علائم بیماری هستند و هنوز یک پنجره طلایی برای تکمیل واکسیناسیون برای آن ها فراهم است.

او گفت: استقبال خوبی از انجام واکسیناسیون در دزهای تلفیقی در تهران و به خصوص افراد نیازمند تلقیح واکسن کرونا نشده است. حدود ۲۷ میلیون دز واکسن تزریق شده است. افرادی که به هر دلیلی دچار بیماری کرونا شده اند بین چهار تا شش هفته بعد از بهبودی اقدام به تزریق واکسن کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط