کارا نبودن قوانین در حوزه شهری -  عزم وزارت کشور برای رفع مشکلات حمل و نقل عمومی
سرویس اجتماعی - معاون شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور با اشاره به عزم جدی وزارت کشور در جهت رفع مشکلات حمل و نقل عمومی گفت: کارا نبودن قوانین در حوزه شهری از مشکلات پیش رو است که باید برطرف شود.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - زینیوند معاون شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور در حاشیه مراسم سی و نهمین مجمع اتحادیه تاکسیرانی های شهر تهران و دومین مجمع اتحادیه سازمان های حمل و نقل و مدیریت بار شهرداری های کشور، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرداری ها باید توجه ویژه به موضوع حمل و نقل عمومی داشته باشند و از همه تکالیف خود برای خدمت رسانی بیشتر به مردم و تعامل سازنده با اتحادیه های مربوطه بهره مند شوند.

وی با تاکید بر اینکه هرچه قدر دخالت دولت در تصدی گری کمتر باشد برنامه ها در حوزه هایی مانند حمل و نقل بهتر خواهد شد، گفت: رفع دغدغه اتحادیه تاکسی ها و رانندگان به لحاظ معیشتی، بیمه و ثبات شغلی حائز اهمیت است و مشکل تاکسی های فرسوده باید هر چه بهتر و بیشتر برطرف شود.

معاون شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور بیان داشت: وزیر کشور به جد در رفع مشکلات حمل و نقل و تاکسی ها پای کار آمده و برای تامین منابع مالی در تلاشیم.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه در صدد هستیم از توان خودروسازان داخل در راستای تولید خودروهای ارزان و باکیفت استفاده کنیم در تلاشیم از خودروهای خارج از کشور هم در این زمینه بهره مند شویم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه تاکسی ها در شهرهای مختلف از جمله تهران در خور مردم نیست، گفت: در این دوره در وزارت کشور اراده جدی برای رفع مشکلات شهری وجود دارد و ان شاءالله تحولات جدی را شاهد خواهیم بود.

وی بیان داشت: خلاء اصلی در مدیریت شهری در شهرها کارا نبودن قوانین موجود است که باید این مشکل برطرف شود.. همچنین دولت الکترونیک و سامانه های هوشمند در این زمینه حائز اهمیت است.

انتهای پیام /

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط