اعلام فهرست سرویس های مجاز مدارس از 15 شهریور -  توسعه فعالیت های تاکسی های بی سیم در کشور
سرویس اجتماعی - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از آغاز ثبت نام رانندگان تاکسی در سامانه سپند از شنبه هفته آینده و اعلام لیست مجاز به مدارس تا 15 شهریور خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در حاشیه مراسم سی و نهمین مجمع اتحادیه تاکسیرانی های شهر تهران و دومین مجمع اتحادیه سازمان های حمل و نقل و مدیریت بار شهرداری های کشور، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه های جامعی در مورد موضوع سرویس مدارس همزمان با نزدیک شدن سال تحصیلی جدید توسط وزارت کشور و سازمان تاکسیرانی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: سامانه سپند در این راستا پیش بینی شده که علاوه بر ساماندهی سرویس مدارس بحث استعلام از رانندگان و امنیت ناوگان را به همراه دارد و مدارس طبق دستورالعمل مجاز هستند از ناوگانی که از طریق سامانه سپند راستی آزمایی شده استفاده کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: علاوه بر ارتقا امنیت سفر دانش آموزان اَپی هم به زودی برای والدین در دسترس خواهد بود که آمدوشد رانندگان را حین انتقال دانش آموزان نظارت کنند.

ضامنی اعلام کرد: از شنبه ثبت نام رانندگان و شرکت ها از طریق سامانه سپند برای سریس مدارس  آغاز می شود و تا 15 شهریور لیست نهایی سرویس های مجاز در اختیار مدارس قرار می گیرد، همچنین برابر ابلاغیه رئیس سازمان تامین اجتماعی پالایش بیمه رانندگان تاکسی در حال انجام است و برخی از این روند حذف و برخی اضافه خواهند شد که لیست کسانی که از این بیمه حذف خواهند شد افرادی هستند که راننده نبوده و یا پروانه فعالیت نداشته اند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور همچنین از انعقاد تفاهم نامه در مورد تاکسی های بیسیم خبر داد و گفت: زیرساخت ها از طریق اپراتورها در حال تهیه است تا علاوه بر اینکه تاکسی های بیسیم بتوانند در شبکه شهری تردد کنند، در شبکه کشوری هم امکان فعالیت و انتقال مسافر داشته باشند.

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط