انتقاد از بلاتکلیفی نوسازی تاکسی های فرسوده در کشور -  درآمد پایدار شهرداری ها با صدور بارنامه شهری
سرویس اجتماعی - مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ضمن انتقاد از بلاتکلیفی نو سازی تاکسی‌های فرسوده گفت: وزارت صمت باید در این زمینه ورود جدی داشته باشد و مشخص شود سهم تاکسیرانی‌ها از سبد تولید خودرو چقدر است.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - مرضیه حصاری مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور در حاشیه مراسم سی و نهمین مجمع اتحادیه تاکسیرانی های شهر تهران و دومین مجمع اتحادیه سازمان های حمل و نقل و مدیریت بار شهرداری های کشور، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نوسازی تاکسی ها از طریق ارائه تسهیلات و کمک وزارت صمت برای قرار دادن تاکسی های نو به رانندگان ضرورت دارد. این مسئله مدت هاست که بلاتکلیف مانده و معلوم نیست چه تعداد خودرو با چه قیمتی قرار است ارائه شود.

وی افزود: این در حالی بوده که ناوگان تاکسیرانی در شهرهای مختلف فرسوده شده و سن بالای 10 سال دارد، لذا ورود جدی وزارت صمت در این زمینه ضرورت دارد و سهم تاکسیرانی از سبد تولید خودرو باید مشخص شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری ها بیان داشت: طبق قانون هوای پاک نیز نوسازی تاکسی های کشوررباید با اولویت انجام گیرد و متاسفانه در حال حاضر وضعیت خودروهاه چه شخصی و چه عمومی مساعد نیست و اسقاط خودروهای فرسوده با کاهش روبرو شده است.

وی تاکید کرد: علاوه بر تولید خودرو قیمت آن نیز باید مشخص شود و تسهیلات کم بهره و برای رانندگان ون و تاکسی و تسهیلات بلاعوض برای ارائه اتوبوس در نظر گرفته شود.

وی همچنین به قانون درآمد پایدار شهرداری ها اشاره کرد و گفت: بر همین اساس بحث صدور بارنامه شهرداری قانونی شده و ضمن ورود شهرداری ها به صورت جدی در حوزه مدیریت بار امنیت آن نیز مطمئن خواهد شد و شهرداری ها در زمینه حمل بار درآمد خواهند داشت. البته قرار است تمام منابع درآمدی در این راستا برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی لحاظ شود.

انتهای پیام/

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط