رئیس سازمان حج و زیارت: 60 درصد مبلغ تورهای کربلا هزینه پرواز است
سرویس اجتماعی - رئیس سازمان حج و زیارت علت هزینه بالای سفر به کربلا را تشریح کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - ، با پایان گرفتن سفرهای اربعین، سفر به عتبات عالیات در قالب کاروان های سازمان حج و زیارت که از دهم شهریورماه متوقف شده بود از اول مهرماه به صورت زمینی و هوایی آغاز شد.

سیدصادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص گله مندی مردم درباره قیمت بالای سفر به کربلا و عتبات عالیات اظهار داشت: 60 درصد هزینه تورهای کربلا مربوط به قیمت پروازها است؛ یعنی اگر قیمت سفر هوایی به کربلا حدود 10 میلیون و 500 هزار تومان هزینه یک نفر برای رفت و برگشت به عراق باشد 6 میلیون تومان بابت هزینه پرواز است؛ اگر به آن اضافه نشود.

وی افزود: 40 درصد بقیه مبلغ نیز صرف سایر موارد از جمله هتل و غذا و... می شود. 

رئیس سازمان حج و زیارت  گفت: اگر سازمان های هواپیمایی در واقع کاری کند که هزینه فرودگاه های عراق کم شده و هزینه پروازها هم کاهش یابد هزینه سفر به کربلا نیز کاهش پیدا می کند.

حسینی به راه اندازی تورهای زمینی و سفرهای ارزان قیمت اشاره و بیان کرد: باید بگویم ما تورهای زمینی را راه اندازی کردیم، سفرهای ارزان قیمت زیر 3 میلیون تومان که تعداد روزهای سفر همانند سفرهای هوایی بوده و زوار از همه خدمات هم برخوردار هستند اما در هتل های درجه پایین تر اسکان داده شده و با ۳ میلیون تومان می توانند به صورت زمینی عازم کربلا شوند. 

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص سفر به سوریه گفت: سفر به سوریه به خاطر مسائل امنیتی فعلا قطع شده و به محض اینکه طرف مقابل اعلام آمادگی کند این سفر راه اندازی می شود.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط