خبر خوب - بانکی هایی که وام ها را صفر می کنند-عشق اگر تصویر بود
سرویس اجتماعی - دیدن خوبی‌های زندگی نعمتی است شگرف. شاید در ابتدا سخت به نظر برسد، اما کم کم خوب دیدن و پیدا کردن خبرهای خوب در میان اتفاقات سخت و حتی تلخ، جزو جدا نشدنی از عمرمان می شود و درست همین لحظه، نقطه عطف هر روز زندگی مان خواهد شد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - گروه خبر خوب: دیدن خوبی های زندگی نعمتی است شگرف. البته ما هم می توانیم خوب دیدن و خوب شنیدن از اتفاقات را تمرین کنیم و نیاز نیست حتما خبری در سطح کشوری و جهانی رخ دهد تا به چشم ما بیاید، همین که بتوانیم خبرهای خوش کوچک اما پر از امید و همت را در جای جای وطنمان ببینیم و امید بیش از پیش در قلبمان جوانه بزند، کم کم خوب دیدن و پیدا کردن خوبی ها در میان اتفاقات سخت و حتی تلخ، جزو جدا نشدنی از عمرمان می شود و این لحظه، نقطه عطف هر روز زندگی مان خواهد شد.

حال بیایید چند خبر خوب این روزها را با هم مرور کنیم و خوب دیدن را تمرین.

خبر خوب - بانکی هایی که وام ها را صفر می کنند-عشق اگر تصویر بود

وجه دستی هم می دهیم

«وجه دستی داده می شود در حد وسع (کرایه ماشین و پول نان و ...)» این جملات را با خطی خوش روی تکه چوبی تراش خورده نوشته است و کنار بساط عینک هایش گذاشته است. کاسبی است جوان که با وسواس خاصی عینک های ردیف شده بساطش را مرتب می کند. نمی دانم درآمد روزانه اش چقدر است، اما حقیقتا دلش به وسعت یک دریاست، گذشتن از مال برای بسیاری از ما، خیلی سخت است. حال یک نفر باید چقدر قلبش برای هم نوعانش بتپد که بدون ترس از بی پولی، به راحتی بگوید که در حد وسعش به بقیه کمک می کند و نپرسد که کی و چطور قرار است پولش برگردد. اما یک چیز را می دانم بی شک خدا به کسب و کار چنین کاسبی رونق و برکتی می دهد مثال زدنی.

 

خبر خوب - بانکی هایی که وام ها را صفر می کنند-عشق اگر تصویر بود

عشق به بچه های مدرسه، اگر تصویر بود

 در نگاه اول به این تصویر، فقط مردی را می بینیم که نشسته و بر شکاف زمین، سیمان می کشد، مگر این سیمان کشیدن چه ویژگی دارد که کلی نگاه را به خود جلب کرده است و قلب هایی مشابه قلب گوشه تصویر را در دنیای مجازی برای تحسینش سرازیر شده؟ اما دقیق تر که نگاه کنیم بچه هایی گوشه دیوار کنار هم می بینیم که نشسته به درگوشی حرف زدن.

این ها بچه های مدرسه ای در مریوانند و در حین بازگوشی معلم شان را که در حال تعمیر کف حیاط مدرسه است،  با محبت و حسرت نگاه می کنند. آخر آقای ابراهیم نوری، روز آخری است که به مدرسه می آید و از فردا بازنشست می شود. او معلم نمونه کشوری اهل نودشه است که شاید شخص دیگری جای او بود احتمالا الان باید در جشن پایان خدمت رسمی اش با همکارانش گل می گفت و گل می شنید، اما او نتوانسته از شکاف کف حیاط مدرسه بی تفاوت رد شود و تا آخرین لحظه خدمتش هم به فکر بچه ها و محیط آموزش دانش آموزان است. گویی پدر همه بچه هاست و حقیقتا چنین معلم هایی هستند که مسیر زندگی بچه ها را تغییر یا تصحیح می کنند، چراکه فقط به فکر درس و نمره نیستند و به بچه ها درس زندگی می دهند.

خبر خوب - بانکی هایی که وام ها را صفر می کنند-عشق اگر تصویر بود

بانکی هایی که وام ها را صفر می کنند

سال 95 بود که جرقه اش در ذهن چند نفر از کارمندان بانکی در یزد، زده شد. کدام فکر؟ شاید تصور کنید می خواستند برنامه ای اقتصادی را دنبال و در راستایش سود کنند، اما این کارمندها که می دیدند تعدادی از مشتریان وام گرفته اند حالا یا بیکار شده اند یا بی پولند و آهی در بساط ندارند و قسط روی قسط می آید، دست روی دست نگذاشتند و صندوقی حمایتی درست کردند. چند نفری خیر و آنها که نذری داشتند و مطمئن بودند هم به جمع خود اضافه کردند. خودشان هم بخشی از حقوقشان را گذاشتند.

حالا همه چیز آماده بود و فقط مانده بود شناسایی مشتری هایی که وام گرفته بودند و حالا مانده بودند برای بازپرداختش چه کنند، آن هم انجام دادند. شاید خودشان هم فکر نمی کردند عمر صندوقشان به سال 1401 برسد اما نه تنها این صندوق و منش بزرگوارانه شان ادامه داشته، بلکه تا الان لیستی بلند بالا از آدم هایی که وقت گرفتاری دستشان را گرفتند  در درگاه خدا موجود است. کسی چه می داند شاید بعضی از همین نیازمندان دیروز، حالا وضع شان رو به راه شده باشد و خودشان هم حامی این صندوق باشند، صندوقی به اسم" احسان ماندگار "که چه خوب اسمی دارد و چه خوب صاحبانی.

خبر خوب - بانکی هایی که وام ها را صفر می کنند-عشق اگر تصویر بود

آقای سرباز، سرت سلامت

سربازی است که چهره اش داد می زند که اهل جنوب است. اما روزگار باعث شده حالا در اردبیل باشد و سرچهارراه ورزش در حال خدمت. سرباز راهنمایی و رانندگی وظیفه اش کنترل آمد و شد ماشین هاست و او هم سرنظم و با دقت دارد کارش را می کند، برای خیلی ها همین کافی است. یکدفعه می بینم معلولی که با یک عصا به سختی راه می رود، می خواهد از خیابان رد شود. ماشین ها به سرعت رد می شوند و مرد معلول مدام با تردید قدمی که برداشته را عقب می کشد. من دورم، اما سرباز تا چشمش به او می افتد می دود و جلوی ماشین ها را می گیرد و با لبخند مرد معلول را از خیابان رد می کند. حظ می برم از دیدن چهره خسته اما مسئولیت پذیر و مهربان سرباز و در دل برای سلامتی او همه سربازان وطن دعا می کنم.

خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و...) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش خبر باشید.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط