پیش بینی بارش باران در این استان ها برای روزهای آینده

پیش بینی بارش باران در این استان ها برای روزهای آینده

۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها و کاهش دما در نوارشمالی کشور از شنبه (۹ مهرماه) خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: طی پنج روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان افزایش ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق پراکنده، وزش باد شدید موقت و گردوخاک پیش بینی می شود.

وی افزود: همچنین روز پنجشنبه (۷ مهرماه) در گیلان و مازندران و روزهای جمعه تا دوشنبه (۸ تا۱۱ مهرماه) در مازندران و گلستان در برخی ساعات بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: این وضعیت روزهای شنبه و یکشنبه (۹ و ۱۰ مهرماه) در خراسان شمالی، ارتفاعات استان های تهران و سمنان نیز پیش بینی می شود.

وی افزود: روز جمعه (۸ مهرماه) در استان های ساحلی خزر و اردبیل و شنبه و یکشنبه در نوار شمالی کشور کاهش دما رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان، روزهای شنبه و یکشنبه (۹و۱۰ مهرماه) در شرق کشور و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود و دریای خزر جمعه و شنبه مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۸ مهرماه)صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ و روز شنبه (۹ مهرماه) صاف تا قسمتی ابری و از بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۷ و ۸ مهرماه ) اهواز با دمای ۳۹ و ۴۰ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۳ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط
محمد جوادزاهدی ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۲
سلام آقای صادق ضاییان کارشناس هوا شناسی باران رحمت الهی هوا خنگ می شود می ربارد