از تلاش بی وقفه تا خدمت صادقانه -  (پلیس خادم مردم؛ مردم حامی پلیس) شعار نیست!
سرویس اجتماعی - هفته فراجا گرچه با شعار پلیس خادم مردم، مردم حامی پلیس مزین شده، اما در بطن آن واقعیتش نهفته است؛ چراکه پلیس برای دفاع از جان و مال و ناموس مردم سر از پا نشناخته و جان می‌دهد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - گروه انتظامی مریم عرب انصاری: کارشان برخورد با جرائم و ناهنجاری های اجتماعی است؛  آرامش و آسایش مردم مدنظرشان است و برقراری نظم و امنیت عمومی و دفاع از مرزهای آبی و خاکی کشور و ارزش های انقلابی و اسلامی.

مقتدرانه و جان برکف سینه ستبر می کنند در برابر هر آنچه رذالت و نامردی و ناجوانمردی است؛ فراز و نشیب ها، دشمنی ها و بدخواهی ها را به جان و دل می خرند تا نکند خاری به چشم شهروندی وارد شود.

عزمشان جزم است؛ ایمان و اعتقاد و همت شان عالی؛  و به پشتوانه مردمی که حامی آنها هستند سربلند و بی دغدغه در سایه رهبری مقتدر، هوشمند می خواهند در تراز انقلاب اسلامی قدم بردارند با رفتار حکیمانه، متانت، بردباری و مسؤولیت پذیری.

افق پیش رو ی شان مهربانی با مردم است و برخورد قاطعانه با هنجارشکنان.

در برابر مردم از خود مایه می گذارند تا آنجا که در راه این هدف مقدس چه جان هایی  فدا کرده اند.

...درست متوجه شدید؛ پلیس را می گویم؛ جان برکفان سبزپوش انتظامی کشور که در راه دفاع از آرامش و آسایش مردم شبانه روز تلاش می کنند؛ از نقطه صفر مرزی تا داخل شهرها و روستاها، در خیابان ها و جاده ها و در تخصص های مختلف همچون مرزبانی، راهنمایی و رانندگی، مبارزه با موادمخدر، پیشگیری، آگاهی، اطلاعات، امنیت عمومی، فتا و یگان ویژه در خدمت مردم هستند.

فرقی نمی کند که لباس شان کدام رنگ باشد، سبز پلیس پیشگیری، پلیس فتا، اطلاعات و امنیت یا مشکی نوپو، سفید پلیس راهور، سبز یشمی یگان امداد و یا حتی پلنگی پوشان یگان ویژه؛ همه و همه در خدمت مردم هستند بدون هیچ منت و چشمداشت؛ حتی در این روزها که دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی وحدت و انسجام و یکپارچگی مردم را مورد هدف قرار داده و به دنبال خدشه و تفرقه بین مردم و نیروهای انتظامی هستند بازهم این مأموران پلیس اند که در کمال خویشتن داری و با روحیه ای خستگی ناپذیر و دلسوزانه در خدمت صادقانه به مردم سر از پا نشناخته و با حضور شبانروزی در ناآرامی های اخیر  اجازه تعدی از آشوبگران را سلب کرده است؛ مردانه ایستاده تا نکند کوته فکران و اغتشاشگران صحنه را خالی دیده و شیشه آرامش مردم ترک بردارد.

                        ***

این هفته مصادف با هفته بزرگداشت پلیس است؛ هفته فراجا؛ آن هم با شعار «پلیس خادم مردم، مردم حامی پلیس».

...پلیس یک سال دیگر را پشت سر گذاشت؛ ماه ها، هفته ها و روزهای پر از فراز و نشیب، اتفاقات خوب، حوادث مختلف و تجربیات گوناگون را و قطعا برای دستاوردهای بیشتر و خدمتی خالصانه تر با روحیه ای مضاعف و مدالی که بر سینه آویخته و «مجاهد فی سبیل الله» بر آن نقش بسته، بلندتر گام خواهد برداشت.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط