انجام 120 عمل جراحی برای مصدومان زمین لرزه خوی

انجام 120 عمل جراحی برای مصدومان زمین لرزه خوی

۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام ۱۲۰ عمل جراحی برای مصدومان زلزله خوی خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که برای بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان خوی و نظارت بر روند امدادرسانی و ارائه خدمات درمانی به مصدومان زمین لرزه به استان آذربایجان غربی سفر کرده است، از انجام ۱۲۰ عمل جراحی در منطقه زلزله زده شهرستان خوی خبر داد.

وی گفت: این زلزله چون در ساعت ۳ بامداد اتفاق افتاده مردم غافلگیر شده اند، به طوری که تاکنون ۱۲۱۴ نفر مصدوم داشته ایم. کادر بهداشت و درمان از ابتدای زلزله آماده خدمت رسانی بوده اند به طوری که تاکنون ۱۲۰ عمل جراحی انجام شده و ۱۰۰ بیمار نیز بستری شده اند.

وی ادامه داد: ۶ جراح و پنج متخصص ارتوپدی در منطقه حضور دارند که از ابتدای وقوع زلزله در حال انجام اعمال جراحی هستند.

وزیر بهداشت بیان کرد: تقریبا از تمام بیماران و مصدومان در بیمارستان های امام خمینی، آیت الله خویی و قمر بنی هاشم عیادت کرده ایم. یک بیمار به ارومیه اعزام شده و باید چهار بیمار دیگر نیز به دلیل شدت جراحات به ارومیه اعزام شوند.

عین اللهی با اشاره به این که با وجود اینکه زلزله ۵.۶ ریشتر بوده و در زمان بدی رخ داده خوشبختانه هیچ فوتی نداشته است، گفت: رسیدگی به بیماران بسیار خوب بوده و با کمک هلال احمر تاکنون ۵۰۰ چادر برای زلزله زدگان در منطقه دیزج دیز نظرگرفته شده است.

وی در پایان یادآور شد: با حضور فراوان و به موقع کارشناسان بهداشت محیط و رسیدگی های لازم، امکان شیوع بیماری های واگیر در منطقه وجود ندارد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط