به کارگیری فناوری های نوین در مدارس  -  استفاده از استارت آپ ها در تعلیم و تربیت دانش آموزان
سرویس اجتماعی - معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: همچنان که همه امور جامعه تغییر می‌کند و کشورهای زیادی از فناوری‌ها برای مسائل تربیتی استفاده می‌کنند، ما هم نباید از حوزه فناوری غافل شویم.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش درباره بکارگیری فناوری های نوین در تعلیم و تربیت دانش آموزان اظهار کرد: پس از دعوت اولیه، یک گروه دانش بنیان برای انجام امور مستقر شده تا سایر استارتاپ ها و فناوری های نوین نیز در تعلیم و تربیت دانش آموزان به کار گرفته شود.

وی افزود: رویکرد این است که از دانش بنیان ها برای برنامه های فرهنگی با استفاده از فناوری های نوین و نرم استفاده کنیم، به طور مثال بازی سازی انجام می شود که این اقدام فقط مختص بازی های فضای مجازی و الکترونیکی نیست بلکه بازی های میدانی را هم دربر می گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین از این فناوری ها برای حفظ و قرائت قرآن و سرود دانش آموزی و پژوهش استفاده می شود. جلسات اولیه با مجموعه های دانش بنیان ها برگزار شده و نیازمندی ها در این راستا را به آنها اعلام کرده ایم.

استفاده از ظرفیت اردوگاه ها برای آموزش دانش آموزان

باقرزاده درباره اهداف بکارگیری شرکت های دانش بنیان گفت: بی شک هدف از این اقدام، تعلیم و تربیت مناسب دانش آموزان است؛ همچنان که همه امور جامعه تغییر می کند  و کشورهای زیادی از فناوری ها برای مسائل تربیتی استفاده می کنند، ما هم نباید از حوزه فناوری غافل شویم.

وی یادآورشد: اقدامات دانش بنیان و فناوری با سند تحول بنیادین هم مطابقت دارد. راهکار ۵-۵ سند تحول بنیادین می گوید که باید ۲۰ درصد از موقعیت آموزشی را در خارج از کلاس درس فراهم کنید و چه بهتر که این ۲۰ درصد در یک موقعیت اردوگاهی قرار گیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: به  عنوان مثال، موقعیت برای آموزش گیاه شناسی در اردوگاه ها فراهم است و نیاز به مهیا کردن فضایی دارد که گیاهان در آنجا قرار گیرند؛ همین اتفاق می تواند درباره نجوم و سایر مسائل علمی نیز پیش آید تا با استفاده بهتر از فضای اردوگاهی آموزش انجام شود.

باقرزاده خاطرنشان کرد: همچنین دانش بنیان ها بازی هایی در فضای تربیتی طراحی می کنند که گاهی به طور مثال مسئولیت پذیری را در دانش آموزان تقویت کند.

منبع: ایرنا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط