ورود پلیس به فعالیت موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو

ورود پلیس به فعالیت موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو

۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - معاون بورس و دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان گفت: مردم باید از اعتماد به مؤسسات غیرمجاز اعزام دانشجو پرهیز کنند زیرا اگر مشکلی ایجاد شود و بدانند که فریب خورده‌اند، سازمان امور دانشجویان نمی‌تواند از آنها حمایت کند.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - محمدجواد سلمانپور معاون بورس و دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان درباره آخرین وضعیت مؤسسات اعزام دانشجو به خارج گفت: در حال حاضر موسساتی داریم که برای اعزام دانشجویان به خارج برای تحصیل مشاوره ارائه می دهند، این مؤسسات نزدیک به ۱۷۸ مؤسسه هستند که به صورت مجاز در حال فعالیت بوده و لیست آنها بر روی سایت سازمان امور دانشجویان وجود دارد.

وی ادامه داد: یک تعداد موسساتی نیز وجود دارند که به صورت غیر مجاز در این زمینه فعالیت می کنند که به زودی اقداماتی برای جلوگیری از فعالیت این مؤسسات با همکاری پلیس فتا و پلیس امنیت انجام خواهد شد.

معاون بورس و دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: اما نکته مهم این است که دانشجویان و مردم نباید به این مؤسسات غیر مجاز اعزام دانشجو به خارج، چه موسساتی که دارای تابلو هستند و چه موسساتی که در فضای مجازی فعالیت می کنند، اعتماد کنند. 

وی افزود: این مؤسسات در مرتبه اول اطلاعات غلط و نادرست به دانشجویان ارائه می دهند و بر اساس اطلاعات غلط آنها دانشجو گرفتار می شود و آنها را به دانشگاه هایی اعزام می کنند که اعتبار ندارد و رشته هایی به آنها معرفی می کنند که بعد از بازگشت فایده ای ندارد. 

سلمانپور تاکید کرد: مردم بایستی از اعتماد به این مؤسسات پرهیز کنند چرا که اگر مشکلی ایجاد شود و بدانند که فریب خورده اند، سازمان امور دانشجویان نمی تواند از آنها حمایت کند، اما اگر طرف قرارداد آنها مؤسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج باشد سازمان می تواند حمایت کرده و حق آنها را بگیرد.

متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که از طریق مؤسسات اعزام دانشجو اقدام می کنند، قبل از هر اقدامی ابتدا باید دانشگاه معتبری را از روی لیست اداره دانش آموختگان وزارت علوم انتخاب کنند سپس به لیست مؤسسات خدماتی اعزام مجاز و غیر مجاز که در وب سایت اداره بورس دانشجویان خارج وزارت علوم منتشر شده به آدرس http://scholarship.saorg.ir مراجعه کرده و هیچ آدرس دیگری را قبول نکنند.

متقاضی باید بعد از اینکه از لیست وزارت علوم، دانشگاه و سپس مؤسسه معتبر را انتخاب کرد با مؤسسه تماس حاصل کند و مؤسسات موظف هستند اطلاعات و مشاوره لازم را ارائه دهند و فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه خارجی را توصیف کنند.

منبع: مهر

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط