چرا دو ستاره تیم های ملی هندبال اعزام نشدند؟ -  تشکر فیک از تلاش  های بی ثمر!
سرویس ورزشی - دو ستاره تیم‌های ملی هندبال مردان و زنان کشورمان نتوانستند این تیم‌ها را در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی همراهی کنند.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس -  پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از 18 تا 27 مردادماه 1401 به میزبانی قونیه برگزار می شود. در همین راستا تیم های ملی هندبال مردان و زنان ایران برای حضور در این بازی ها صبح چهارشنبه عازم ترکیه شدند.

بازی با نام یک فوق ستاره!

نکته جالب توجه درمورد تیم های اعزامی هندبال به بازی های کشورهای اسلامی غیبت دو ستاره در تیم مردان و زنان است؛ جایی که سجاد استکی و راضیه جانباز هرکدام به دلایلی نتوانستند تیم ملی را در این رقابت ها همراهی کنند. دلایلی که فدراسیون برای عدم اعزام این ستاره ها در سایت اعلام کرده جای شک و شبهه زیادی دارد!

درمورد سجاد استکی؛ چند روز قبل فهرستی از بازیکنان اعزامی به رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی روی سایت فدراسیون قرار گرفت که در بین آنها نام سجاد استکی به چشم نمی خورد، اما مدتی بعد این خبر از سایت فدراسیون حذف شد و یک روز بعد فهرست جدید روی سایت قرار گرفت که در آن نام استکی دیده می شد. در لیست دوم نام محمد سیاووشی، علی رحیمی کازرونی، شاهو نصرتی، مجتبی حیدرپور، افشین صادقی، علی کوهزاد، سجاد استکی، مهران حسینی، سید علیرضا موسوی، شهاب صادق زاده، یونس آثاری، میلاد قلندری، محمدمهدی بهنام نیا، محمدرضا اورعی، محمدرضا کاظمی، سلامان بربط، احسان ابویی وجود داشت.

مصاحبه ای برای عادی سازی!

کار به اینجا ختم نشد و یک روز بعد فدراسیون مصاحبه ای از سجاد استکی روی خروجی سایت خود قرار داد. سجاد استکی در این مصاحبه با ابراز ناراحتی از حضور نداشتن در کنار تیم ملی هندبال ایران در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: در ماه های اخیر تمرینات خوبی را سپری و با آمادگی کامل در کنار تیم ملی بودم و برای حضور در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شرایط خوبی داشتم، اما به دلیل شرایط باشگاهی نمی توانم در کنار تیم ملی در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی باشم.

چرا دو ستاره تیم های ملی هندبال اعزام نشدند؟ -  تشکر فیک از تلاش  های بی ثمر!

وی افزود: اخیرا با یک باشگاه از رومانی قراردادی را امضا کرده ام و به دلیل شرایط این باشگاه و حضور در رومانی نمی توانم در کنار تیم ملی باشم و عمیقا از این اتفاق متاسفم. دوست داشتم در قونیه برای تیم ملی کشورم بازی و افتخارآفرینی کنم. با اینکه در کنار دیگر ملی پوشان در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی نیستم اما قلبم در کنار تیم ملی است و برای موفقیت تیم ایران در این بازی ها از صمیم قلب آرزوی موفقیت دارم.

ملی پوش هندبال ایران در پایان خاطر نشان کرد: از زحمات و حمایت های و پاکدل رئیس فدراسیون هندبال، وسلین وویوویچ سرمربی تیم ملی و دیگر اعضای کادر تیم ملی که شرایط من را درک کردند، تشکر می کنم. مطمئن باشید مانند همیشه با قدرت در کنار تیم ملی کشورم خواهم بود و با تمام توان برای موفقیت ایران تلاش می کنم.

گافی که کار را خراب کرد!

بدون شک سجاد استکی یک فوق ستاره در هندبال ایران به شمار می رود و حضورش در هر تیمی یک نعمت به شمار می آید، اما نکته اینجاست که آیا کادر فنی، مسئولان فدراسیون و شخص سجاد استکی از ابتدا از شرایط باشگاه رومانیایی اطلاع نداشتند؟ موضوع دوم چرا در لیستی که ابتدا منتشر شد نام استکی وجود نداشت و در لیست اصلاحی و دوم نام استکی اضافه شد؟

اگر قرار بود وی با تیم اعزام نشود، چرا اصلاً نامش در لیست قرار گرفت؟ با تمام این شبهاتی که وجود دارد، به نظر می رسد مسئولان فدراسیون در تلاش هستند تا اتفاقاتی که پشت پرده رخ داده را با یک مصاحبه ها، عادی و مثبت جلوه دهند! شاید شفافیت و صداقت در شرایط کنونی بیشتر از هر چیزی بتواند به هندبال کشور کمک کند.

بلای تکراری، این بار در بخش بانوان!

تیم ملی هندبال بانوان که این روزها در شرایط خوبی به سر می برد هم کوله بارش را برای سفر به قونیه بست و راهی ترکیه شد. بازهم سایت فدراسیون اعلام کرد که ترکیب تیم ملی بانوان ایران در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را هانیه لک، فاطمه خلیلی، آرزو محمدی، مینا وطن پرست، ساناز رجبی، آرزو کیانی آرا، مریم یوسفی، اسرا زندی، حدیث نوروزی، بهار ایزدگشب، نوریه عباسی، الناز قاسمی، مهربان بدوی، مژگان قهرمانی، راضیه جانباز و ستاره رحمانی تشکیل می دهند، اما زمانی نگذشت که در بخش بانوان هم خط قرمز روی نام یک ستاره کشیده شد و او کسی نبود جز راضیه جانباز!

فدراسیون یک بار دیگر برای اینکه بتواند عدم اعزام یک ستاره همراه با تیم ملی را توجیه کند بلافاصله دست پیش گرفت و مصاحبه ای از راضیه جانباز روی خروجی سایت قرار داد.

فدراسیون هندبال ترکیه مقصر است یا ایران؟!

راضیه جانباز در این گفت گو در مورد عدم حضور خود در کنار تیم ملی هندبال بانوان ایران در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه به دلیل مشکلات پیش آمده در دوره ای که در لیگ ترکیه بازی می کردم، شرایط حضور در این کشور را ندارم و به همین خاطر با کمال تاسف بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را از دست دادم.

وی افزود: با توجه به اینکه در لیگ ترکیه بازی می کردم و به دلیل شرایطی که برای حضور و اقامت در این کشور پیش آمد، تا دو هفته آینده نمی توانم در ترکیه حضور پیدا کنم. دلیل رخ دادن این شرایط را ابتدا فدراسیون هندبال ترکیه و سپس باشگاهی که در آن بازی می کردم، می دانم.

چرا دو ستاره تیم های ملی هندبال اعزام نشدند؟ -  تشکر فیک از تلاش  های بی ثمر!

جانباز با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای حضور در ترکیه و اضافه شدن به جمع دیگر ملی پوشان، گفت: از فدراسیون هندبال ایران و شخص پاکدل تشکر ویژه ای می کنم که تلاش بسیاری برای رفع مشکل من انجام دادند. در مدت زمان اخیر شرایط بسیار خوبی برای تیم ملی بانوان فراهم شد و کادر فنی خوبی به این تیم اضافه شد و مطمئنم آینده درخشانی در انتظار هندبال بانوان ایران است.

تقدیر و تشکر از تلاش های بی ثمر...

مقصر مستقیم این اتفاق بدون شک فدراسیون هندبال است که از وضعیت خروجی بازیکنانش اطلاع ندارد و توان اعزام بازیکنانش را ندارد. هرچند جانباز در صحبت های خود تلاش کرد که فدراسیون هندبال ترکیه و باشگاهش را متهم کند، اما چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟!

اینکه استکی و جانباز در مصاحبه های خود از تلاش های بی ثمر علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال هم تشکر کرده اند در نوع خود جالب توجه است! به نظر می رسد مسئولان فدراسیون تلاش می کنند تا با انتشار اخباری به دور از واقعیت نشان دهند که در این فدراسیون همه چیز آرام است، در حالی که شاید واقعیت چیز دیگری باشد.

گروه بندی مسابقات هندبال همبستگی کشورهای اسلامی به شرح زیر است:

بر اساس گروه بندی انجام شده تیم های ملی قطر، عربستان، مراکش و عراق در گروه A این رقابت ها قرار گرفته اند و تیم های ملی  بانوان ایران، ترکیه و آذربایجان در گروه B حضور دارند.

بر اساس گروه بندی انجام شده در بخش مردان هم تیم های ملی ترکیه، سنگال، ازبکستان و بنگلادش در گروه A این رقابت های حضور دارند و تیم های ملی ایران، آذربایجان، کامرون و افغانستان در گروه B این مسابقات قرار گرفته اند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط