شجاعی: فیبا در سال 2020 برنامه ای نداشت - از حذف بسکتبال 3 نفره شوکه شدم
سرویس ورزشی - نایب‌رئیس سابق فدراسیون بسکتبال گفت: ما دختران را سال ۲۰۱۸ به مسابقات اعزام کردیم و فیبا برای سال ۲۰۲۰ هیچ برنامه‌ای نداشت.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - فریده شجاعی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص اظهارات فتانه ملک نایب رئیس فدراسیون بسکتبال مبنی بر اینکه گفته بود فدراسیون قبلی باعث شده تا تیم زیر ۱۸ سال دختران از حضور در رقابت های آسیایی حذف شود، اظهارداشت: تعجب می کنم! او چطور چنین حرفی زده است؟ مسابقات زیر ۱۸ سال امسال چه ارتباطی با دو سال پیش دارد؟

نایب رئیس سابق بانوان بسکتبال افزود: ما سال ۲۰۱۸ تیم زیر ۱۸ سال را اعزام کردیم؛ سالهای زوج مسابقات جوانان و سالهای فرد مسابقات نوجوانان برگزار می شود. سال ۲۰۲۰ هم به خاطر کرونا هیچ مسابقه ای برگزار نشد حتی المپیک. فیبا هم برنامه نداشت پس ما چطور اعلام آمادگی می کردیم؟

شجاعی با بیان اینکه چرا فدراسیون بدون اینکه متوجه شود مسابقه برگزار نمی شود اردوی تیم ملی را تشکیل داده، خاطرنشان کرد: شما که ۶ ماه است آمده اید متوجه نشده نمی توانید در مسابقات شرکت کنید آن وقت تیم تشکیل داده و بازیکنان را جمع کرده اید؟ این اتفاقات اصلاً به ما ارتباطی ندارد. ما دعوتنامه ای برای سال ۲۰۲۰ نداشتیم، آخرین مسابقه سال ۲۰۱۸ بود که در هند برگزار شد. شما به عنوان متولی جدید فدراسیون باید سایت فیبا را می دیدید که چه برنامه هایی دارند. آن زمان که از کاپ آسیا جا ماندید چه کسی مقصر بود؟

وی در ادامه صحبت هایش در خصوص نتایج بسکتبال سه نفره بانوان در بازی های کشورهای اسلامی و حذف آنها از مرحله یک چهارم، تصریح کرد: من مطمئن بودم که این تیم قهرمان می شود چرا که ما قهرمانی غرب آسیا را در کارنامه داریم. وقتی لبنان، سوریه و اردن را شکست دادیم انتظار می رفت که مقابل ازبکستان و سنگال هم پیروز شویم. وقتی نتایج را دیدم شوکه شدم و واقعا دلم سوخت.

شجاعی یادآور شد: به بازیکنان خسته نباشید می گویم، آنها زحمت کشیدند اما نمی دانم چرا نتیجه نگرفتند. ما چند سالی است که روی کشورهای اسلامی کار می کردیم و حتی پیشنهاد داده بودم تیم پنج نفره هم اعزام شود. با پافشاری هایی که داشتم تا حدودی موافقت این اعزام را گرفته بودیم اما بعد از تغییرات این اتفاق رخ نداد. نمی گویم اگر تیم پنج نفره اعزام شد نتیجه می گرفت اما قرار بود شرکت و تجربه کسب کند. شما دیدید والیبال چقدر خوب بود، به آنها تبریک می گویم که برای اولین بار این نتیجه کسب شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط