آشتیانی: دم خروس afc بیرون زد -  رغبتی برای انتخابات نیست که بخواهد رقابت باشد
سرویس ورزشی - نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: با نامه اخیر مشخص شد دم خروس AFC بیرون زده است.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - امیر رضا واعظ آشتیانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی درباره اینکه آیا مجمع فدراسیون فوتبال می تواند تصمیم بگیرد با توجه به فضایی که برای انتخابات پیش رو ایجاد شده و احساس نمی شود رقابت خاصی در این انتخابات وجود ندارد، تصمیم به برگزار نشدن انتخابات بگیرد، اظهار داشت: باید دید مجمع مطابق اساسنامه و آئین نامه انتخابات فدراسیون می تواند چنین تصمیمی بگیرد؟ باید اساسنامه بررسی شود تا اگر بنا برشرایطی مجمع بخواهد انتخابات را برگزار کند، تا چه زمانی می تواند این کار را انجام بدهد؟ آیا مجاز هست که انتخابات را یک تا دو ماه یا تا بعد از جام جهانی به تعویق اندازد؟ شاید هم اصلا اساسنامه اجازه ندهد در این فاصله محدود، انتخابات توسط مجمع به تعویق بیفتد.

وی ادامه داد: اگر چنین موضوعی در اساسنامه آمده باشد و مجمع هم درخواست تعویق مجمع را بدهد، فیفا هم آن را تایید خواهد کرد. البته باید به یک نکته اشاره کنم متاسفانه نامه اخیری که از فیفا و AFC آمده، متاسفانه به اعتقاد من مهندسی شده است. سابقه نداشته فردی خارج از دبیرکل و رئیس کنفدراسیون و فدراسیون جهانی برای چنین موردی و لزوم پاسخگویی درباره اظهارات نمایندگان مجلس به یک فدراسیون نامه بزنند. سوال من این است با  توجه به اینکه برداشت می کنم نامه اخیر مهندسی شده است، چگونه فیفا و AFC از کمیته بدوی و استیناف که تعارض منافع ایجاد کرده  اند و سکوت کمیته اخلاق نسبت به شکایت من و اسدی، سوال نپرسیده است.

نامزد احراز صلاحیت نشده انتخابات فدراسیون فوتبال اضافه کرد: چرا فردی که این نامه را امضا کرده به این موضوع نپرداخته چرا به بهانه واهی نداشتن پنج امضا و بدون هیچگونه اشاره به بند یا ماده ای، برخی افراد از حضور در انتخابات منع شده اند؟ این موضوع خیلی مهم است. شواهد تاکید بر این دارد اعضای اصلی کمیته بدوی به دلیل ایجاد تعارض منافع، صلاحیت نداشته و حق مکاتبه، رای دادن و اظهارنظر ندارند. آقایان کمیته استیناف موقتی هم ایجاد کرده اند که صلاحیت آرای کمیته بدوی که خودش صلاحیت ندارد، بررسی می کند. 

آشتیانی تصریح کرد: سکوت کمیته اخلاق نیز نسبت به شکایت ما شائبه برانگیز است. آن کسی که نامه اخیر ارسال شده برای فدراسیون را نوشته اگر دلش برای شفاف سازی در انتخابات می سوزد، چرا این مورد را مطرح نکرده که نوع چیدمان در انتخابات نشان دهنده مهندسی شدن انتخابات است؟ با این نامه ثابت شد دم خروس AFC بیرون زده است.

وی اضافه کرد: اصلا رغبتی وجود ندارد که بخواهد رقابتی باشد. هر کدام از این سه نفر انتخاب شوند، اتفاق مثبتی برای فوتبال کشور نخواهد افتاد.

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط