اسدی: رئیسی که 50 رای از مجمع بگیرد قوی نیست -  مسببان ارسال نامه فیفا و afc اعتبار ملی را خدشه دار کردند
سرویس ورزشی - دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال گفت: مجمع می‌تواند صلاحیت یک نامزد را تایید نکند و رئیسی که 50 رای از مجمع نگیرد، قوی نیست.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - علیرضا اسدی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی درباره اینکه با توجه به اعتقاد برخی مبنی بر غیررقابتی بودن فضای  انتخابات 8 شهریور فدراسیون فوتبال، آیا مجمع می تواند خواستار تعویق انتخابات شود، اظهار داشت: اعضای مجمع چنین اختیاری دارند که با رای ندادن خود انتخابات را ملغی کنند. یک فرد نمی تواند با 10 یا 20 رای رئیس فدراسیون شود و نیاز به رای اکثریت اعضای مجمع یعنی بیشتر از 50 درصد اعضا دارد. 

وی افزود: 1+50 رای بین 89 عضو مجمع یعنی حداقل 46 نفر باید به یک نامزد رای بدهند. اگر فردی برای ریاست فدراسیون 50 رای بیاورد یعنی رئیسی قوی نیست و دست کم برای رسیدن به مقبولیت و اقتدار لازم باید حدود 65 رای داشته باشد. انتخابات فدراسیون هم مانند انتخابات مجلس و ریاست جمهوری می ماند و فردی که می خواهد رئیس شود باید رای بالایی بیاورد تا بتواند همگرایی ایجاد کند. اگر رای پایینی داشته باشد ناتوان است و نمی توان این همگرایی را ایجاد کرد.

دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال تصریح کرد: فضای بیرون هم برای این رئیس به دلیل رقابتی نبودن انتخابات مناسب نیست. در این وضعیت به سختی می تواند کار کند. اگر مجمع تصمیم بگیرد به نامزدها رای بدهد، یعنی صلاحیت آنها را احراز نکرده است. در این حالت می تواند به نامزدی که اعتقادی به او ندارد رای ندهد تا بار دیگر پروسه انتخاباتی آغاز شود.

اسدی درمورد نامه اخیر فیفا و  AFC به فدراسیون فوتبال و درخواست برای پاسخگویی نسبت به اظهارات اخیر برخی نمایندگان مجلس، گفت: این اتفاق را خیلی بد می دانم. باگ هایی در کشورمان وجود دارد که سبب استفاده افرادی در فیفا و AFC می شود. به هیچ وجه نباید برای امور داخلی به نهادهای بیرونی متوسل شویم. ارسال این نامه ها به دلیل ضعف های خودمان است. مسئول بشویم یا نشویم، باید اعتبار ملی کشورمان را حفظ کنیم.

وی عنوان کرد: فیلمش موجود است که رئیس کمیته بدوی انتخابات خیلی راحت می گوید دو روز به زمان ثبت نام انتخابات اضافه می کنیم؛ اما چنین فرصتی ندادند. اعتراض ما به این موضوع درست است و می توانیم آن را به فیفا و AFC ارسال کنیم اما هیچگاه دوست ندارم چنین کاری انجام بدهم زیرا باید مشکلات داخلی را در کشور خودمان حل کنیم. نباید دائم دنبال این باشیم فیفا و AFC برای ما بگیرند و افرادی که باعث شدند چنین نامه ای ارسال شود، اعتبار ملی را مقداری خدشه دار کردند.

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال درباره اینکه رقابت لازم میرشاد ماجدی، مهدی تاج و عزیز الله محمدی برای برعهده گرفتن ریاست فدراسیون وجود دارد، توضیح داد: بعید می دانم رقابت خوبی وجود داشته باشد. البته مشخص نیست هر سه نفر بتوانند در انتخابات شرکت کنند و احتمال دارد صلاحیت برخی نامزدها رد شود.

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط