واکنش مسئول رکن صدور مجوز حرفه ای به استمرار تعلیق -  زارعی: نماینده afc به ایران می آید
سرویس ورزشی - مسئول رکن صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال گفت: احتمال دارد پس از بازدید آتی نماینده AFC از کشورمان، کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ما هم رفع تعلیق شود.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - مصطفی زارعی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی در مورد ادامه تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال کشورمان اظهار داشت: در هفته گذشته دو جلسه با AFC برگزار کرده و مدارک و مستندات را به آنها ارائه کردیم. به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک یک نماینده از کنفدراسیون برای بررسی شرایط به ایران سفر خواهد کرد و نتیجه منوط به این سفر خواهد بود.

وی در خصوص اینکه سایت AFC اعلام کرده تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه ای تا زمان رفع تمامی نواقص ادامه دارد توضیح داد: نواقص ما دو بخش داشت. یک بخش مربوط به فرآیندهایی بود که باید در گذشته طراحی می شد و بخش دیگر مربوط به آینده است. درمورد فرآیندی که مربوط به گذشته بود، کار را تقریبا به شکل رضایت بخشی انجام دادیم اما در مورد مسائلی که باید در آینده رقم بخورد خود AFC اعلام کرد باید نماینده اش به ایران بیاید تا امکانات، نیروی انسانی و بررسی کرده و سپس تصمیم گیری کند.

مسئول رکن صدور مجوز حرفه ای در خصوص آخرین وضعیت جلسات خود با مدیران باشگاه ها عنوان کرد: بیشتر هدف ما آسیب شناسی از آنچه است که در گذشته اتفاق افتاد. متأسفانه باشگاه ها در گذشته خیلی حساسیت های مربوط به مجوز حرفه ای را درک نکرده بودند و هدف مان این بود با حضور در محل هر باشگاه با بالاترین مقامات و مسئولان آنها صحبت کرده و حساسیت ها را گوشزد کنیم. باید نقایصی که در گذشته وجود داشت به باشگاه ها اطلاع رسانی کنیم. صدور مجوز حرفه ای زمان بر است و اینگونه نیست در یک هفته بتوان همه کارها را انجام داد.

زارعی اضافه کرد: از همین الان که دو هفته از فصل گذشته تا 10، 11 ماه دیگر باشگاه ها باید فعال باشند و برای رفع نقایص خود اقدام کنند تا نتیجه کار در 10 خرداد سال آینده اعلام شود. به صورت مثال باید همه باشگاه ها برای تیم بزرگسالان خود کلاس های آموزشی در جهت افزایش آگاهی بازیکنان خود برگزار کنند. مثلاً برای آنها در خصوص کنترل دوپینگ، قوانین بازی، قوانین نژادپرستی و ... زیر نظر مدرسان دارای صلاحیت کلاس برگزار کرده تا بازیکنان فرم هایی را امضا کنند. این کاری است که باید همین الان انجام شود.

وی ادامه داد: در گذشته دوستان می خواستند همه کارها را در هفته یا لحظه آخر جمع آوری کنند و به همین دلیل به مشکل می خوردند اما وظیفه داریم اکنون این موارد را به باشگاه ها یادآوری کنیم. باید صورت های مالی خود را هر چه سریع تر تمام کنند، مفاصا حساب خود را ارائه بدهند و نقایصی که در گذشته وجود داشته هر چه سریع تر رفع کنند. همه این موارد را با دوستان مطرح کردیم. خوشبختانه هر سه باشگاه گل گهر، پرسپولیس و استقلال که با مسئولان آنها جلسه داشتیم، حساسیت ها را درک کردند. ان شاءالله در هفته های آینده این فرآیند را ادامه می دهیم.

مسئول رکن صدور مجوز حرفه ای در خصوص اینکه این کمیته در کشورمان همزمان با تاجیکستان تعلیق شد اما چه اتفاقی رخ داد که برخلاف ما کمیته مجوز حرفه ای این کشور رفع تعلیق شد، توضیح داد:  در جریان اتفاقاتی که در تاجیکستان رخ داد نیستم اما درمورد فدراسیون خودمان باید بگویم در این یک ماه که خودم مسئول مجوز حرفه ای شده ام کارهای خیلی خوبی انجام شده و مستندسازی خیلی خوبی هم صورت گرفته است. فکر می کنم پس از بازدید نماینده AFC از کشورمان کمیته مجوز حرفه ای رفع تعلیق خواهد شد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط