لیگ برتر والیبال -  شروع تلاش تیم ها برای جام سی وششم- استارت پرافتخارترین تیم در نصف جهان
سرویس ورزشی - هفته نخست لیگ برتر والیبال روز چهارشنبه با شش دیدار پیگیری خواهد شد تا هیجان مهمترین رویداد والیبالی کشور در سال 1401 آغاز شود.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - سی‎وششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران از روز چهارشنبه ششم مهرماه آغاز می شود تا این رقابت ها نسبت به سال قبل 28 روز زودتر آغاز و از فشردگی مسابقات کاسته شود.

سالن شاهدیه یزد میزبان نخستین دیدار لیگ برتر مردان است و مس رفسنجان که سال قبل در جایگاه پنجم مشترک این مسابقات قرار گرفته بود، به مصاف فولاد سیرجان ایرانیان می رود.

فولاد سیرجان دارنده مدال برنز سال 1400 و قهرمان سال 1399 در یزد به دنبال نخستین برد خود در این رقابت ها است و باید برای رسیدن به این هدف از سد تیم مس رفسنجان بگذرد.

لیگ برتر والیبال -  شروع تلاش تیم ها برای جام سی وششم- استارت پرافتخارترین تیم در نصف جهان

چهار مسابقه دیگر هفته نخست لیگ برتر مردان در ساعت 16 آغاز می شود و پیکان تهران پرافتخارترین تیم این رقابت ها با 22 مدال شامل 12 قهرمانی، شش نایب قهرمانی و چهار مدال برنز میهمان گیتی پسند اصفهان است.

سایپا همزمان در خانه والیبال تهران از راه یاب پذیرایی خواهد کرد و پاس گرگان در سالن امام خمینی (ره) گرگان به مصاف تیم نیان الکترونیک خراسان تیم تازه وارد شده به لیگ برتر خواهد بود.

همچنین لبنیات هراز آمل که هدایت آن را بهروز عطایی سرمربی تیم ملی برعهده دارد، در سالن پیامبر اعظم (ص) میزبان دیگر تیم جدید این رقابت ها یعنی ایفا سرام اردکان است.

تیم شهداب یزد مدافع عنوان قهرمانی در آخرین مسابقه هفته نخست لیگ برتر مردان به مصاف هورسان رامسر می رود. هورسانی ها در دوره قبل در جایگاه دوازدهم قرار گرفتند و امسال برای رتبه بهتری تلاش می کنند.

قرار بود شهرداری ارومیه در آخرین مسابقه هفته نخست لیگ برتر، میزبان همنام گنبدی خود باشد که این دیدار به تعویق افتاد و زمان برگزاری آن متعاقبا از سوی سازمان لیگ اعلام خواهد شد.

دیدارهای هفته نخست لیگ برتر مردان سال 1401 بدون حضور تماشاگران برگزار می شود.

لیگ برتر والیبال -  شروع تلاش تیم ها برای جام سی وششم- استارت پرافتخارترین تیم در نصف جهان

سازمان لیگ فدراسیون والیبال اسامی داوران و ناظران این دیدارها را اعلام کرد که برنامه کامل و فهرست داوران و ناظران به شرح زیر است:

یزد، سالن شاهدیه، ساعت 15

مس رفسنجان – فولاد سیرجان ایرانیان

ناظر فنی: حسین پورکاشیان، ناظر ویژه: جمشید حمیدی، ناظر داوری: شهباز صدری، داور اول: کیوان عابدزاده و داور دوم: میثم پارسه

گرگان، سالن امام خمینی (ره)، ساعت 16

پاس گرگان – نیان الکترونیک خراسان

ناظر فنی: خلیل یگانه مجد، ناظر ویژه: نورقلی نیازی، ناظر داوری: مسعود یزدان پناه، داور اول: وحید پورکاشیان و داور دوم: حامد آقابراری

تهران، خانه والیبال، ساعت 16

سایپا تهران – راه یاب ملل مریوان

ناظر فنی: محمدحسین شفقی، ناظر ویژه: حسین حسینی، ناظر داوری: محمد شاهمیری، داور اول: داود نافعی و داور دوم: اکبر شرقی

آمل، سالن پیامبر اعظم (ص)، ساعت 16

لبنیات هراز آمل – ایفا سرام اردکان

ناظر فنی: حمید حق بین، ناظر ویژه: مسلم یحیی پور، ناظر داوری: اسماعیل صباغ، داور اول: مسعود ذوقی و داور دوم: اسماعیل رزقی

اصفهان، سالن مخابرات، ساعت 16

گیتی پسند اصفهان – پیکان تهران

ناظر فنی: محمدحسن خوشدل، ناظر ویژه: محمدصادق پشنگ، ناظر داوری: بهروز جعفری، داور اول: علیرضا قریب و داور دوم: جواد مرآتی

یزد، سالن شاهدیه، ساعت 17:30

شهداب یزد – هورسان رامسر

ناظر فنی: حسین پورکاشیان، ناظر ویژه: جمشید حمیدی، ناظر داوری: شهباز صدری، داور اول: احمد سرمست و داور دوم: مرتضی علایی

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط