روند کسب سهمیه المپیک در کشتی تصویب شد - مسیر رسیدن کشتی گیران به پاریس چگونه است؟
سرویس ورزشی - اتحادیه جهانی کشتی روند کسب سهمیه المپیک 2024 پاریس را در مسابقات مختلف مورد تصویب قرار داد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - اتحادیه جهانی کشتی روند به روز شده کسب سهمیه المپیک پاریس را مورد تصویب قرار داد. برای حضور در بازی های المپیک 2024، کشتی گیران 3 مسابقه خواهند داشت؛ مسابقات جهانی 2023، مسابقات انتخابی قاره ای در سال 2024 و مسابقات مقدماتی المپیک 2024 به عنوان آخرین فرصت برای کشتی گیران.

کشتی آزاد، فرنگی و زنان در 18 وزن برگزار می شود و در هر وزن 16 کشتی گیر حضور دارند. هر کشور نیز می تواند حداکثر یک کشتی گیر در هر وزن داشته باشد. کشتی گیران متولد قبل از 31 دسامبر 2066 می توانند در المپیک شرکت کنند. پیش از این 108 سهمیه در مسابقات قهرمانی جهان توزیع می شد اما اتحادیه جهانی آن را به 90 سهمیه (5 سهمیه در هر وزن) کاهش داده است.

در مرحله دوم 144 کشتی گیر از طریق سهمیه قاره ای جواز حضور در المپیک را کسب می کنند. ورزشکارانی که در مسابقات جهانی 2023 سهمیه بگیرند نمی توانند در مسابقات قاره ای شرکت کنند. در مرحله سوم و نهایی، مسابقات انتخابی المپیک جهانی به جای 2 سهمیه که قبلا ارائه می شد در هر وزن 3 سهمیه ارائه خواهد شد. در مجموع 54 کشتی گیر می توانند به این مسابقات راه پیدا کنند. به غیر از 36 فینالیست در کشتی آزاد، فرنگی و زنان، دارندگان مدال برنز نیز برای کسب سهمیه شانس خواهند داشت. 

نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی در این باره گفت: ما بسیار خوشحالیم که دوره مقدماتی و ساختار المپیک پاریس را تایید می کنیم. تغییراتی در روند مسابقات مقدماتی ایجاد کرده ایم که باعث ایجاد عدالت بیشتر در توزیع سهمیه بین مسابقات جهانی و مقدماتی جهانی می شود.

دوره مقدماتی کسب سهمیه المپیک از 16 سپتامبر 2023 آغاز می شود و 12 می 2024 به پایان می رسد. این دوره 8 ماهه شامل 6 تورنمنت مقدماتی خواهد بود. آخرین مهلت ثبت نام در المپیک پاریس 8 جولای 2024 است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط