بایدن با آزمایش منفی دوم کرونا می تواند از حالت ایزوله خارج شود
سرویس علم و فناوری - پزشک جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد او پس از دومین آزمایش منفی کرونایش می‌تواند از وضعیت ایزوله خارج شود.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از همشهری - ای بی سی دکتر کوین اوکانر اعلام کرد آزمایش آنتی ژنی که روز یکشنبه از بایدن گرفته شد، برای دومین روز پیاپی منفی بوده است، بنابراین «او بدون خطر به اشتغالات عمومی و سفرهای ریاست جمهوری بازخواهد گشت.»

بایدن روز یکشنبه صبح وارد «رهوبوت بیچ» در ایالت دلاویر شد- که نخستین سفر او خارج از واشینگتن دی سی، پایتخت آمریکا از اواخر ماه ژوئیه (اوائل مرداد) است که نخستین آزمایش کووید او مثبت شد.

بایدن پس از نخستین آزمایش مثبتش در ۲۱ ژوئیه و درمان با داروی خوراکی ضد ویروسی پاکسلووید آزمایش منفی پیدا کرد، اما با بازگشت عفونت دوباره آزمایشش مثبت شد و دچار علائم مختصری شد تا اینکه روز شنبه آزمایشش دوباره منفی شد.

علائم اولیه بایدن شامل تب خفیف، سرفه و گلوددرد و علائم جزئی دیگر بودند. او در طول دوره پنج روزه مصرف قرص پاکسلووید در کاخ سفید ایزوله شده بود. این دارو برای افراد با علائم خفیف تا متوسط که در معرض خطر بالای دچار شدن به بیماری شدید کووید هستند، تجویز می شود.

بایدن پس از درمان آزمایش منفی پیدا کرد. اما در ۳۰ ژوئیه دوباره آزمایشش مثبت شد که دکتر اوکانر را نمونه ای «مثبت شدن بازگشتی» به دنبال پایان دوره درمان با پاکسلووید نامید.

برخی از بیماران یکه قرص پاکسلووید مصرف می کنند، پس از پایان یافتن دوره درمان ممکن است دوباره آزمایش مثبت پیدا کنند، اما این موارد چندان شایع نیستند. در هر حال، تجویز پاکسلووید در بیماران پرخطر به مقدرا قابل توجهی خطر بستری شدن به علت بیماری شدید را کاهش می دهد.

بایدن  قرار است روز دوشنبه به همراه همسرش، جیل بایدن در نخستین سفر عمومی اش پس از تشخیص کووید روز دوشنبه به ایالت کنتاکی سفر کند که سیلاب ویرانگر در آن به کشته شدن دست کم ۳۷ نفر انجامید.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس علم و فناوری