احداث پروژه عمرانی جدید در دانشگاه ها متوقف شد -  وجود 2 میلیون متر مربع فضای عمرانی نیمه تمام دانشگاهی
سرویس علم و فناوری - معاون مالی اداری و منابع وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها از این پس مجوزی برای پروژه احداثی جدید ندارند و تنها پروژه احداثی جدید فقط می‌تواند خوابگاه متاهلی باشد که مصوبه مجلس و از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - علی خطیبی معاون مالی اداری و منابع وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه این وزارتخانه نسبت به تکمیل پروژه های عمرانی دانشگاه ها مصمم است، گفت: تمام پروژه های بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دانشگاه های کشور تا پایان سال جاری تمام می شود.

* اختصاص ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد اعتبار سفرهای استانی ریاست جمهوری به پروژه های نیمه تمام دانشگاه ها

وی درباره منبع اعتباری اتمام پروژه های بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دانشگاه های کشور تا پایان سال، گفت: این منبع از محل اعتبارات سفرهای استانی ریاست جمهوری تامین می شود. برای آموزش عالی ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سفرهای ریاست جمهوری به دستور آقای رئیسی اختصاص یافته است، این اعتبار برای تکمیل پروژه های عمرانی است که بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

خطیبی با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۲ این اعتبارات به دانشگاه ها اختصاص می یابد و نظارت دقیق هم خواهیم داشت تا اعتبار در محل مورد نظر هزینه شود، گفت: دانشگاه ها از این پس مجوزی برای پروژه احداثی جدید ندارند و تنها پروژه احداثی جدید فقط می تواند خوابگاه متاهلی باشد که مصوبه مجلس و از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

* وجود ۲ میلیون متر مربع فضای عمرانی نیمه تمام در دانشگاه های کشور

وی با بیان اینکه در دانشگاه های کشور ۲ میلیون متر مربع فضای عمرانی نیمه تمام داریم، گفت: تلاش داریم پروژه هایی که بالای ۵۰ درصد پیشرفت دارند تا سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسند.

معاون مالی اداری وزارت علوم خاطرنشان کرد: اهتمام وزارت علوم این است که پروژه های نیمه تمام دانشگاه ها باید تمام شود و تا زمانی که پروژه های نیمه کاره تمام نشود، پروژه جدید تعریف نمی کنیم.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط