گزارش -  4 بار افزایش کرایه خوابگاه در یک سال- به افزایش خودسرانه اجاره خوابگاه های دانشجویی رسیدگی کنید
سرویس علم و فناوری - برخی کاربران سامانه فارس من خواستار رسیدگی به افزایش خودسرانه قیمت خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی شدند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه دانشگاه برخی کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی در این سامانه خواستار رسیدگی به افزایش قیمت خودسرانه خوابگاه های خودگردان شدند.

این کاربران در پویش خود آوردند:

«وضعیت خوابگاه های خودگردان دانشجویی و غیردانشجویی که اساسا زیرمجموعه امور خوابگاه های دانشجویی و وزارت میراث و گردشگری می باشند در طول سال ۳ مرتبه اقدام به افزایش کرایه به بهانه های مختلف می کنند متاسفانه برخی از این خوابگاه ها با توجه به پولی که از دانشجویان و شاغلین دریافت می کنند کوچکترین امکانات را از این عزیزان سلب می نمایند.

نمونه بارز:
خراب شدن کولر
خراب شدن یخچال
تبدیل اتاق های ۶ و ۸ تخته به ۱۲ تخته
ارائه اینترنت بی کیفیت
نمونه؛ یک خوابگاهی در میدان ولیعصر در طی یکسال سه بار اقدام به اضافه کردن اجاره بها نموده به طوری که اعلام شده کرایه از ماه آینده یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کرده. حالا سوال اینجاست؛ کدام دانشجوی دختر و یا کارمندی که کیلومترها از خانواده هایشان دور هستند می توانند از پس این کرایه بر آیند؟»

اکبر نامور سردبیر این پویش در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: متاسفانه رسیدگی درستی به این مسائل نمی شود و من خودم با نگاه میدانی که داشتم با چیزی که گفته می شود همخوانی ندارد و از لحاظ کمی و کیفی در سطح پایینی قرار دارند و باید از هر طریقی به آن رسیدگی شود و من نمی دانم چرا در دانشگاه علم و صنعت این رسیدگی را انجام نداده است و خود مسئولین باید پیگیر شوند و بررسی میدانی و اجمالی انجام شود.

*۴ بار افزایش کرایه خوابگاه در یک سال

اکبر نامور در ادامه افزود: برای چه علتی باید در سال ۴ ببار افزایش کرایه اعمال شود؟ قرادادهایی که باید داده شود داده نمی شود و این ها یک نوع کلاه برداری است و امکاناتی که باید در اختیار آن دانشجو قرار دهند را انجام نمی دهند و من به شخصه چندبار با مسئول دانشگاه علم و صنعت صحبت کردم و گفتند نرخ  تورم است و براساس آن حق افزایش داریم.

سردبیر این پویش تاکید کرد که بحث بهداشت در خوابگاه ها هم باید مورد توجه قار گیرد، به طور مثال در آشپزخانه سوسک است اما رسیدگی نمی کنند.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط