تصاویری ناگوار از برخورد صاعقه به بزرگترین مخازن سوخت در کوبا  -  وزیر نفت هم مصدوم شد!
سرویس فیلم - در پی اصابت صاعقه و وقوع یک آتش سوزی در انبار نفت شهر ماتازاس در کوبا، ۱۷ آتش نشان تا کنون ناپدید و ۱۲۱ نفر مجروح شده اند. به دنبال آتش سوزی، ستون غلیظی از دود سیاه از این تاسیاست نفتی برخاسته و بیش از ۱۰۰ کیلومتر به سمت غرب و هاوانا پیش رفته است. تاکنون بیش از ۲۵۰ نفر از جمله وزیر نفت کوبا زخمی و آسیب دیدند.


به گزارش سرویس فیلم برخط نیوز به نقل از همشهری - ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: در پی وقوع آتش سوزی گسترده در منابع نفتی یکی از شهرهای کوبا و پیرو درخواست مسئولان این کشور از سایر کشورها مبنی بر امدادرسانی در این عملیات، سازمان آتش نشانی تهران آمادگی خود برای حضور در این کشور و مشارکت در عملیات امدادی را اعلام می کند.

ملکی گفت: این سازمان در صورت فراهم شدن شرایط آماده اعزام کارشناسان و نیروهای خود به محل حادثه در کشور کوبا است. نیروهای سازمان آتش نشانی تهران سابقه حضور در عملیات نفتی مثل پالایشگاه تهران و ... را داشتند که ما آمادگی انتقال این تجربیات به آتش نشانان و امدادگران کوبایی را داریم.

او گفت: این نیرو ها از گذشته تا به حال سابقه عملیات سنگین منابع نفتی را نیز دارند و دوره های تخصصی را در زمینه منابع نفتی و پتروشیمی را گذرانده اند و بر همین اساس از نظر عملیاتی و مشورتی تجربه لازم را برای کمک به کشور کوبا دارند.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس فیلم