نشست فوق العاده پارلمان عراق در راستای استمرار روند تشکیل دولت
سرویس بین الملل - نخستین نشست فوق‌العاده پارلمان عراق پس از استعفای نمایندگان جریان صدر، به منظور ادای سوگند نمایندگان جدید و بررسی تداوم تجاوز ترکیه به خاک عراق، امروز برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - نشست فوق العاده پارلمان عراق، امروز (پنجشنبه، ۲۳ ژوئن)، به درخواست جمعی از نمایندگان به منظور سوگند نمایندگان جایگزین نمایندگان مستعفی جریان صدر آغاز می شود.

به اعلام منابع رسانه ای عراق،  نمایندگان فراکسیون حزب دموکرات کردستان، نمایندگان ائتلاف السیاده، نمایندگان جایگزین نمایندگان وابسته به جریان صدر، «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان و «شاخوان عبدالله» نائب رئیس دوم پارلمان وارد ساختمان پارلمان شده اند.

به نظر می رسد که نشست امروز پارلمان عراق، به دو امر سوگند نمایندگان جایگزین نمایندگان جریان صدر و تجاوزهای ترکیه به اراضی عراقی بپردازد هرچند  که رسما، دستور کار نشست امروز پارلمان عراق اعلام نشده است. 

این نخستین جلسه مجلس عراق است که به صورت فوق العاده و بعد از استعفای ۷۳ نماینده جریان صدر تشکیل می شود.درخواست برگزاری این نشست فوق العاده از سوی ۵۰ نماینده عضو «الاطار التنسیقی» (چارچوب هماهنگی» طرح شد تا بعد از گذشت دو هفته از تعطیلات قانونی پارلمان که تا نیمه ماه آینده ادامه خواهد داشت، این نشست برگزار شود.

«جاسم الموسوی» نماینده عضو ائتلاف دوله القانون در خصوص دستور کار نشست امروز پارلمان عراق می گوید: ریاست مجلس نمایندگان به طور رسمی محورهای جلسه اضطراری که امروز و مهمترین پرونده های مطرح را مشخص نکرده است اما محور اصلی نشست فوق العاده امروز، ادای سوگند نمایندگان جدید پس از استعفای نمایندگان فراکسیون صدر و ادامه تشکیل دولت است. 

وی افزود: بحران سوخت و برق، کاهش سطح خدمات و نقض های امنیتی صورت گرفته اخیر در کشور ، از دیگر موضوعاتی است که قرار است در نشست امروز پارلمان مورد بررسی قرار گیرد. 

منبع : خبرگزاری فارس