وزیر دارایی حکومت پیشین افغانستان به کابل بازگشت

وزیر دارایی حکومت پیشین افغانستان به کابل بازگشت

۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - در ادامه تلاش‌های کمیسیون تماس با بزرگان طالبان هدایت امین ارسلان از بزرگان افغانستان و وزیر دارایی حکومت پیشین افغانستان به کابل برگشت.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار سایت افغانستان خبرگزای فارس، احمد وثیق معاون سخنگوی کمیسیون تماس با شخصیت های طالبان امروز پنج شنبه، (۲ تیر) به رسانه ها گفت که امین ارسلان وزیر دارایی حکومت پیشین افغانستان پس از تلاش ها توسط این کمیسیون  به افغانستان برگشته است.

به گفته کمیسیون تماس با شخصیت ها تاکنون شانزده تن از چهره های سیاسی و کادر علمی دولت و حکومت پیشین افغانستان به کشورشان برگشته اند.

 سخنگوی این کمیسیون گفت که آنان تماس های خود را با برخی از مقام های حکومت پیشین افغانستان نیز برقرار کرده و قرار است که در روزهای آینده برخی آنان به وطن برگردند.

اعضای این کمیسیون از سیاست مداران و مقام های حکومت پیشین خواسته اند که زمنیه بهتر را برای آنان در این کشور فراهم کرده و آنان باید دوباره به وطن خود برگردند.

امان غالب رییس پیشین شرکت برشنا، فاروق وردک وزیر پیشین دولت در امور پارلمانی، حسن مبارک عزیزی، معاون پیشین وزارت حمل و نقل و دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع دولت پیشین کسانی هستند که تازه به افغانستان بازگشته اند.

 تلاش های کمیسیون تماس با شخصیت ها برای بازگشت چهره های سیاسی حکومت پیشین ادامه دارند و طالبان نیز از تامین امنیت اشخاص بازگشته به افغانستان اطمینان داده است.

منبع : خبرگزاری فارس