گروه 7، حمله موشکی روسیه به مرکز خرید در اوکراین را محکوم کرد
سرویس بین الملل - سران کشورهای عضو گروه هفت، ضمن محکوم کردن حمله موشکی روسیه به یک مرکز خرید در اوکراین، از تداوم فشار تحریم‌ها بر مسکو و بلاروس خبر دادند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - دولت فرانسه شامگاه دوشنبه از روسیه خواست که درباره حمله موشکی به یک مرکز خرید بزرگ در مرکز اوکراین توضیح دهد.

رسانه های اوکراینی پیشتر گزارش داده بودند یک مرکز خرید بزرگ در شهر «کِرِمنچوک» واقع در استان پوتاوا هدف حمله موشکی روسیه قرار گرفته است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» مقامات این شهر می گویند در این مرکز خرید حداقل یک هزار نفر حضور داشتند که هدف دو موشک روسی قرار گرفت.

گفته می شود در این حمله حداقل ۲۸ نفر کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر مجروح شدند. دولت روسیه هنوز درباره این حمله پاسخی نداده است.

بعد از این گزارش ها بود که وزارت خارجه فرانسه خواستار توضیح روسیه درباره این حمله شد.

 


 

به نوشته رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه ای گفت: «روسیه باید پاسخگوی این اقدامات باشد. فرانسه از مبارزه با معافیت از مجازات در اوکراین حمایت می کند».

سران کشورهای عضو گروه هفت که در آلمان گردهم آمدند، گفتند که تحریم ها علیه روسیه را تا زمانی که لازم باشد حفظ خواهند کرد و فشار بین المللی بر مسکو و را تشدید خواهند کرد.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در مصاحبه ای اظهار داشت: «تصور کنید اگر به پوتین اجازه می دادیم با به دست آوردن خشونت آمیز بخش های عظیمی از کشور دیگر، قلمرو مستقل و مستقل کنار بیاید.»

«ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین نیز درباره این حمله مدعی شد: «این یک برخورد تصادفی [موشک] نیست، این یک حمله حساب شده روسیه دقیقا به این مرکز خرید است».

گروه 7، حمله موشکی روسیه به مرکز خرید در اوکراین را محکوم کرد

 

منبع : خبرگزاری فارس