چهارمین روز رزمایش نظامی چین بعد از سفرپلوسی به تایوان

چهارمین روز رزمایش نظامی چین بعد از سفرپلوسی به تایوان

۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - مقامات چین اعلام کردند برای چهارمین روز متوالی مانورهای نظامی ارتش این کشور در هوا و دریا در اطراف تایوان برگزار شد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - ارتش آزادیبخش خلق چین اعلام کرد که این رزمایشها بر آزمودن قابلیتهای حملات هوایی و زمینی دوربرد متمرکز بودند. با این حال مقامات چین مشخص نکردند آیا رزمایشهای اخیر این کشور پیرامون تایوان بعد از امروز یکشنبه نیز ادامه خواهند یافت یا خیر.

تایوان اعلام کرد که چند دسته از هواپیماها، کشتی ها و پهپادهای چینی که در اطراف تنگه تایوان مشغول اجرای عملیات بودند و به «شبیه سازی حملات به جزیره تایوان و کشتی های تایوانی در دریا» اقدام کردند شناسایی کرده است.

وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که در مجموع ۶۶ هواپیمای نظامی چینی و ۱۴ کشتی جنگی چینی شرکت کننده در مانورهای نظامی دریایی و هوایی مشترک در اطراف تنگه تایوان را شناسایی کرده است. تایوان در پاسخ، گشت های شناسایی هوایی، کشتی های نیروی دریایی و موشک های مستقر در ساحل را به کار گرفت و گفت که به رصد دقیق اوضاع ادامه خواهد داد.

خبرگزاری مرکزی رسمی تایوان گزارش داد که ارتش تایوان در پاسخ به رزمایشهای چین، دست به اجرای مانورهای توپخانه ای با گلوله های جنگی در روزهای سه شنبه و پنجشنبه در جنوب شهرستان پینگ تونگ خواهد زد.

چین دست به اعمال مناطق تردد ممنوع در اطراف تایوان به منظور اجرای این رزمایش چهار روزه ای که بلافاصله پس از سفر نانسی پلوسی به تایپه اعلام کرد، زد؛ سفری که باعث خشم شدید چین شد در حالی که پکن آ را ناقض اصل "چین واحد" دانست.

وزارت دفاع ملی تایوان تاکید کرد که ارتش این جزیره را اوضاع را رصد می کند و هواپیماها و کشتی ها را برای پاسخ مناسب اعزام کرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط