شمار شهدای فلسطینی در حمله رژیم صهیونیستی به غزه به 43 نفر سید
سرویس بین الملل - شمار کشته‌های فلسطینی از هنگام شروع حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به غزه در روز جمعه به ۴۳ نفر شامل ۱۵ کودک رسید.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از همشهری - الجزیره وزارت بهداشت منطقه تحت محاصره غزه روز یکشنبه اعلام کرد از هنگام شروع عملیات نظامی رژیم صهیونیستی بر ضد مواضع سازمان «جهاد اسلامی فلسطین» در روز جمعه در مجموع ۴۱ فلسطینی «شامل ۱۵ کودک و چهار زن به شهادت رسیده و ۳۱۱ نفر زخمی شده اند.»

روز یکشنبه  اعلام شد که با میانجی گری مصر قرار است آتش بسی از ساعت ۸ بعدازظهر به وقت محلی (۱۷:۰۰ به وقت گرینیچ) میان دو طرف مخاصمه برقرار شود. سخنگویان ارتش رژیم صهیونیستی و جهاد الاسلامی هنوز درباره این گزارش اظهارنظری نکرده اند و فقط تایید می کنند با قاهره در تماس بوده اند.

منازعه سه روزه فعلی که با حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی در روز جمعه به غزه برای هدف قرار دادن سازمان «جهاد اسلامی فلسطین» آغاز شد، شدیدترین رویارویی از هنگام جنگ ۱۱ روزه غزه در ماه مه گذشته در کمتر از یک سال پیش بود.

در طول پانزده سال گذشته چهار جنگ عمده (در سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ و ۲۰۲۱) و چندین منازعه کوچکتر در منطقه تحت محاصره و محروم غزه که بیش از ۲ میلیون فلسطینی را در خود  جای می دهد، رخ داده است.

«جهاد اسلامی» روز یکشنبه صبح به تلافی کشته شدن خالد منصور، فرمانده اش در بخش جنوبی غزه موشک های دوربردتری را به سمت بیت المقدس غربی پرتاب کرد و در بیانیه ای گفت «خون شهدا تلف نخواهد شد.»

فرانچسکا آلبانز، گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره مناطق اشغالی فلسطین نیز گفت حملات هوایی اسرائیل به غزه «نه تنها غیر قانونی بلکه غیر مسئولانه است» و خواستار راه حل دیپلماتیک برای پایان درگیری ها شد.

محمد شتایه، نخست وزیر تشکیلات خودگران فلسطینی نیز در یک کنفرانس خبری در شهر رام الله در حالی که عکس های کودکان کشته شده در غزه را در دست داشت، از جامعه بین المللی خواست تا برای توقف حمله اسرائیل کمک کند.

شتایه گفت: «تصویر کودکان به شهادت رسیده و زخمی شده در غزه باید وجدان انسانیت را تکان دهد و تلاش برای توقف تهاجم فورا آغاز شود. او گفت شورای امنیت سازمان ملل باید روز دوشنبه برای بحث در این باره تشکیل جلسه دهد.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط