سیل در چین مرگبار شد + ویدیو و عکس

سیل در چین مرگبار شد + ویدیو و عکس

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - منابع رسانه‌ای در چین روز پنجشنبه (امروز) از وقوع سیل مرگبار در استان کینگ‎‌های این کشور با ده‌ها کشته و مفقود خبر دادند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - بارش شدید باران در یک استان واقع در شمال غربی چین سبب وقوع سیل ویرانگر شده است.

منابع رسانه ای از چین خبر دادند، در نتیجه سیل در استان «کینگ‎ های» چین حداقل ۱۶ نفر کشته شده اند و ۳۶ نفر دیگر هم در نتیجه سیل مفقود شده اند.


 

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شبکه دولتی «سی سی تی وی» چین گزارش داده که چهارشنبه شب (دیشب) در نتیجه بارش شدید باران در این استان، آب یک رودخانه به شدت بالا آمده و خرابی های بسیار برجا گذاشته است.

در نتیجه بالا آمدن شدید آب،  در شهرستان «داتونگ» در استان کینگ های سیل راه افتاده و زندگی بیش از 6 هزار نفر و بیشتر از ۱۵۰۰ منزل مسکونی را تحت تاثیر قرار داده است.

سیل در چین مرگبار شد + ویدیو و عکس

 

آسوشیتدپرس گزارش داد: «چین طی فصل تابستان جاری با مجموعه ای از فجایع ناشی از سیل، گرمای شدید هوا و خسکسالی در بخش های دیگری از این کشور مواجه شده است و رسانه های دولتی چین گرما و خسکسالی اخیر را فاجعه بارترین گرما و خشکسالی ۶۰ سال اخیر توصیف کرده اند».

خبرگزاری فرانسه هم در گزارشی درباره سیل مرگبار و ویرانگر در شمال غربی چین نوشت: «دانشمندان می گویند آب و هوای شدید در سراسر جهان به دلیل تغییرات آب و هوایی بیشتر شده است و احتمالاً با افزایش دما شدیدتر خواهد شد».

 


 

این رسانه غربی افزود: «سیل شدید در جنوب چین در ماه ژوئن بیش از نیم میلیون نفر را آواره کرد و حدود 250 میلیون دلار خسارت به بار آورد».

سیل در چین مرگبار شد + ویدیو و عکس

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط