شکایت از رژیم صهیونیستی در دیوان کیفری بین المللی

شکایت از رژیم صهیونیستی در دیوان کیفری بین المللی

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - مرکز بین‌المللی عدالت برای فلسطینیان از رژیم صهیونیستی به دلیل غصب اراضی یا تصاحب املاک فلسطینی‌ها در دیوان کیفری بین‌المللی شکایت کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «مرکز بین المللی عدالت برای فلسطینیان» (ICJP) شکایتی علیه رژیم صهیونیستی به دفتر دادستان کل دیوان کیفری بین المللی (ICC) ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، در شکایت اولیه درباره دو مورد خاص است و پس از آن نمونه های زیادی از غصب غیرقانونی اراضی یا تخریب اموال فلسطینی ها در غزه، کرانه باختری و قدس اشغالی بدست رژیم صهیونیستی ارائه خواهد شد.

مورد اول مربوط به مصادره اراضی خانواده «الصالحیه» در محله «شیخ جراح» قدس است، این خانواده در سال ۱۹۴۸ (سال اشغال فلسطین) از «عین کارم» اخراج شدند و از سال ۱۹۵۰ در این اراضی زندگی می کرده اند.

رژیم صهیونیستی چندین دهه برای اخراج این خانواده از املاک شان تلاش می کرد و در ژانویه ۲۰۲۲ به زور و اجبار، این اقدام را عملی کرد. شاهدان عینی روند بیرون کردن خانواده مذکور از املاکشان را به جنگ تشبیه کردند و گفتند، نظامیان صهیونیستی، بالگردها، بلدزرها و خودروهای آتش نشانی در محل حضور پیدا کردند.

در ادامه این گزارش آمده، افراد خانواده الصالحیه مورد تعرض و بازداشت قرار گرفتند، املاک آنها از جمله منزلشان مصادره شده و این خانواده بی خانه شد.

مورد دوم مربوط به املاک خانواده «قدیح» در منطقه «خزاعه» غزه است. خانواده مذکور بیش از صد سال است که مالک اراضی خود در مرز غزه با فلسطین اشغالی بوده اند اما رژیم صهیونیستی بارها تلاش کرد که با مصادره این اراضی، از آن برای ساخت دیوار حائل میان غزه و فلسطین اشغالی استفاده کند. این رژیم در سال های ۱۹۵۶ و ۱۹۹۳ به زور بر بیشتر اراضی مذکور مسلط شد و فقط بخشی کوچکی از آن برای خانواده قدیح باقی مانده است.

چندی پیش، «احمد الرویضی» مشاور تشکیلات خودگردان در امور قدس در اظهاراتی گفت، ۲۰ هزار منزل متعلق به خانواده های فلسطینی در قدس اشغالی به بهانه نداشتن مجوز در معرض تخریب از سوی رژیم صهیونیستی قرار دارند .

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط