معترضان در بغداد میدان التحریر را ترک کردند

معترضان در بغداد میدان التحریر را ترک کردند

۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - جمعیتی که روز چهارشنبه در میدان التحریر بغداد تجمع و تلاش کرد که وارد منطقه سبز بغداد شود، به طور کامل محل اعتراض را ترک کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - منابع خبری در بغداد امروز پنجشنبه خبر دادند، جمعیتی که از صبح چهارشنبه در میدان التحریر بغداد و در مقابل برخی ورودی های «منطقه الخضراء» ( سبـز) بغداد تجمع کردند، اخر شب گذشته به طور کامل محل اعتراض را ترک کردند.

منطقه سبز بغداد، منطقه ای محصور شده در مرکز پایتخت عراق است که مراکز مهم حکومتی مثل کاخ ریاست جمهوری و نخست وزیری، پارلمان و ادارات و وزارتخانه های متعدد و همچنین بیشتر سفارتخانه ها در پایتخت از جمله سفارت آمریکا را در خود جا داده است. 

وبگاه خبری بغداد الیوم نوشت، نیروهای امنیتی همه مسیرهای مسدود شده را باز کردند جز دو پل السنک و الجمهوریه و ورودی منطقه سبز در نزدیکی وزارت برنامه ریزی. 

روز گذشته ده ها نفر همزمان با برگزاری اولین جلسه پارلمان لبنان پس از مدت ها، تجمع و تظاهرات کردند و قصد داشتند با ورود به منطقه سبز بغداد، ضمن اشغال دوباره پارلمان، مانع برگزاری جلسه پارلمان شوند. 

ماه گذشته میلادی طرفداران جریان صدر با اشغال ساختمان پارلمان مانع برگزاری جلسات آن شدند زیرا جریان صدر خواستار انتخابات زودهنگام مجدد و انحلال پارلمان است؛ خواسته ای که تقریبا هیچ یک از جریان های سیاسی عراق، با آن همراهی نکردند.

سرلشکر ستاد احمد سلیم، فرمانده عملیات بغداد دستور داده است که همه پل ها و مسیرهای بسته شده به جز پل السنک و الجمهوریه باز شوند تا عبور و مرور به حال عادی بازگردد. معترضان در میدان تحریر برای رسیدن به منطقه سبز می بایست از پل جمهوری بر روی رود دجله عبور کنند تا به ساختمان پارلمان در منطقه سبز برسند. از دو روز گذشته همزمان با انتشار اخباری مبنی بر برگزاری جلسه جدید پارلمان، نیروهای امنیتی تدابیر لازم جهت بستن برخی مسیرهای منتهی به منطقه سبز را اتخاذ کرده بودند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط