ایرانیان خارج از کشوری که در مقابل تحریم ها سکوت کردند و امروز مدعی شده اند
سرویس بین الملل - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در ورای مرزها برخی که حتی یک بار صدای اعتراض آنها نسبت به درد و رنج هموطنان ایرانی ناشی از تحریم‌ها و فشار حداکثری دشمن بلند نشده بود، این روزها با تجمعات، کنسرت‌ها و رقص و پایکوبی و بعضا حمله به سفارتخانه‌ها، مدعی هستند که می‌خواهند صدای مردم ایران را به گوش جهانیان برسانند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در صفحه اینستاگرامش نوشت: این روزها کسانی ادعای «هواداری» و غمخواری مردم ایران را دارند و شعار «زندگی» و «حقوق بشر» سر می دهند که سال هاست با سیاست «فشار حداکثری» و «تحریم های ویرانگر و فلج کننده» می خواهند مردم ایران را به استیصال کشانده و وادار به تسلیم در برابر خواسته های زورگویانه خود کنند.

وی افزود: مدعیان امروز هواداری و غمخواری مردم ایران، سال ها خصومت و ایران ستیزی را تا بدان جا پیش بردند که داروهای خاص را نیز از «بیماران سرطانی» و «کودکان پروانه ای» این سرزمین دریغ کردند تا مظلومانه پرپر شوند و چشم به روی «زندگی» ببندند!!

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: در ورای مرزها نیز برخی که حتی یک بار صدای اعتراض آنها نسبت به درد و رنج هموطنان ایرانی شان ناشی از تحریم های وحشیانه و فشار حداکثری دشمن علیه مردم ایران بلند نشده بود، این روزها با تجمعات، کنسرت ها و رقص و پایکوبی و بعضا حمله به سفارتخانه ها، مدعی هستند که می خواهند «صدای مردم ایران» را به گوش جهانیان برسانند!!!

کنعانی یادآور شد: صدای رسای مردم ایران از آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی که آغازگر فشارهای حداکثری دشمنان نیز بود، همچنان این است؛ «ما در زیر بار سختی ها و مشکلات و دشواری ها قد خم نمی کنیم. ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند.»

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط